Jedynie prawda jest ciekawa


Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia już wkrótce?

28.05.2013

Dziś w Szczecinie zostanie zamknięty diecezjalny proces o cudownym uzdrowieniu młodej kobiety za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Ważny krok na drodze do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia zbiega się z 32. rocznicą jego śmierci – podaje „Nasz Dziennik”.

Dziś w Szczecinie odbędzie się publiczna sesja, w czasie której nastąpi zamknięcie procesu o domniemanym uzdrowieniu za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji jego rychłej beatyfikacji. Akta procesu zostaną następnie przekazane do Watykanu.

Proces o domniemanym cudownym uzdrowieniu za przyczyną Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczął się 27 marca ubiegłego roku. Otworzył go w kaplicy Domu Arcybiskupiego w Szczecinie ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Domniemane uzdrowienie dotyczy młodej kobiety, która w wieku 19 lat zachorowała na raka tarczycy. Rozległą operację tarczycy wykonano w Szczecinie 17 lutego 1988 roku. Usunięto zmiany nowotworowe oraz dotknięte przerzutami węzły chłonne. Jednak po początkowym polepszeniu stan zdrowia się pogorszył. W gardle wytworzył się zagrażający życiu guz wielkości 5 centymetrów.

– Każdy oddech wydawał się ostatnim – zeznawała kobieta. Lekarze dawali jej jedynie trzy miesiące życia. I w tym momencie nastąpiło coś nadzwyczajnego. Intensywne modlitwy sióstr zakonnych, zanoszone do Boga za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, zostały wysłuchane.

W czasie pobytu chorej w Instytucie Onkologicznym w Gliwicach, w marcu 1989 r., niespodziewanie nastąpiła ogromna poprawa zdrowia. Uzdrowienie stało się faktem, a jego trwałość została potwierdzona.

Jak zwraca uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Wacław Depo, trzeba nam też ciągle wracać do nauczania ks. kard. Wyszyńskiego. Ono jest cały czas aktualne.

– Dziś przypomnę takie jego słowa: „Jest rzeczą niebezpieczną, gdyby rządzący państwem zapomnieli o tym, że warunkiem pokoju domowego i społecznego jest wolność religijna, wolność sumienia i wolność modlitwy. Oby nie było tych dzikich praktyk, które tu i ówdzie są podejmowane, ilekroć Kościół chce być obecny jako znak swojej wierności Bogu i ziemi, z której wyrósł i którą pielęgnuje” – cytuje Prymasa Tysiąclecia metropolita częstochowski.

azu, "Nasz Dziennik"

[Fot. Wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270pileckirotmistrz 15.03.2018

  70 lat temu rotmistrz Witold Pilecki skazany został na karę śmierci

  70 lat temu - 15 marca 1948 r. - Rejonowy Sąd Wojskowy w Warszawie skazał na karę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego

 2. 1270eisleras 12.03.2018

  Prof. Eisler: w Marcu '68 aresztowano około 950 robotników i 550 studentów

  Czas rozstać się z bajką, że w Marcu '68 zbuntowała się inteligencja, a klasa robotnicza jej nie poparła - mówił w poniedziałek w Gdańsku prof. Jerzy Eisler p

 3. Anodawiki 07.03.2018

  Niemcy się go bali, sowieci zabili. 95 lat temu urodził się słynny bohater AK "Anoda"

  Żołnierz Szarych Szeregów i AK, powstaniec warszawski, po wojnie student architektury, zaangażowany w zachowanie pamięci o powstaniu Jan Rodowicz "Anoda" urodził się 7 marca 1923 r. w Warszawie. Był wielkim bohaterem powstania, czym się zupełnie nie szczycił - wspominają go koledzy

 4. 1270hutapieniacka 28.02.2018

  74. rocznica zbrodni w Hucie Pieniackiej

  Ukraińcy wymordowali wówczas ok. 850 osób, a ocalało ok. 160

 5. Auschwitz2 28.02.2018

  Przebrani za esesmanów wyprowadzali więźniów z Auschwitz. Nieznana historia polskich bohaterów

  Wszystkie ucieczki z niemieckiego obozu Auschwitz, zorganizowane przez oddział Armii Krajowej "Sosienki", były udane; nigdy nie było "wsypy"; dzięki przebraniu w mundury esesmanów z obozu zbiegło kilkudziesięciu więźniów - mówi PAP historyk Marcin Dziubek, autor książki o "Sosienkach"

 6. 12akaaglisa 14.02.2018

  76 lat temu powstała Armia Krajowa - największe podziemne wojsko w okupowanej Europie

  76 lat temu, 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

 7. 1270nkwd 08.02.2018

  Żydzi mordowali Polaków na Kresach Wschodnich?

  Od kilku dni obok sporu o nowelizację ustawy o IPN toczy się konflikt o tzw. udział Polaków w Holokauście

 8. 1270auschwitz01 05.02.2018

  Więźniarka Auschwitz: przez czas pobytu w obozie nie miałam lęku przed śmiercią

  Nie miałam lęku, że umrę, tylko cały czas myślałam, żebym nie zapomniała opowiedzieć tego mamie - wspominała więźniarka obozu Auschwitz-Birkenau Janina Iwańska

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook