Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Tatuaż uchroni Niemki przed uchodźcami?

19.08.2016

Młode Niemki unikają tego lata odkrytych basenów, ze strachu przed uchodźcami, i to mimo zapewnień MSW, że liczba gwałtów i innych napaści seksualnych, do których doszło w tym roku na pływalniach „nie jest wcale wyższa niż w poprzednich latach” – pisze niemiecki dziennik „Die Welt”.

By zachęcić kobiety do korzystania z basenów oraz kąpielisk władze powiatu Jezioro Bodeńskie w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia wymyśliły tymczasowy tatuaż, do przyklejenia na ramię lub inna część ciała, który ma dać mężczyznom (uchodźcom) wyraźnie do zrozumienia, że tych kobiet nie wolno dotykać.

Tatuaż, który wymyśliła pełnomocnik powiatu ds. kobiet i rodzin Veronika Wäscher-Göggerle, składa się z angielskiego słowa „No” (Nie), otoczonego przez (anielskie a może ptasie) skrzydła. Na dodatek każdy gość kąpieliska i basenu ma otrzymać do ręki komiks, który wyjaśnia „w sposób zabawny i zrozumiały co wolno robić na basenie a czego nie”.

„Szczególnie młodzi ludzie są niepewni. Nie wiedzą jak się zachowywać, co jest dozwolone. Chcemy im pomóc” -twierdzi Wäscher-Göggerle. Według „Die Welt” od sławetnej Sylwestrowej Nocy w Kolonii napaści seksualne w wydaniu uchodźców są „stałym tematem w mediach”. Wiele miast w Niemczech, w tym Stuttgart, zatrudniło prywatne firmy ochroniarskie do patrolowania parków, bo kobiety nie czuły się w nich już bezpieczne. Po kilku napaściach na tle seksualnym w odkrytym basenie w Kirchheim/Teck (powiat Esslingen), gmina także zdecydowała się na zatrudnienie prywatnych ochroniarzy. 

Niemiecki MSW podkreśla, że chociaż liczba odnotowanych ataków na tle seksualnym w basenach się silnie waha z roku na rok, nie zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich pięciu lat. Wäscher-Göggerle także nie chce, jak twierdzi, „stygmatyzować uchodźców”.

„Molestowanie seksualne na basenach i kąpieliskach zawsze istniało” - przekonuje. Teraz po prostu „ludzie zwracają na to większą uwagę”. To dziwne, bowiem policja w Düsseldorfie jeszcze w lipcu ostrzegała, że „liczba napaści seksualnych” w basenach za sprawą uchodźców „dramatycznie wzrosła”. Szczególnie na dzieci.

„Sprawcami są uchodźcy, którzy całymi grupami napadają na ofiary” - głosiła wewnętrzna notatka policji, która wyciekła do niemieckich mediów. W marcu policja w Oberhausen zatrzymała ośmiu imigrantów z Syrii i Tadżykistanu, którzy molestowali na basenie trzy dziewczynki w wieku 11, 12 i 14 lat. W maju 14-letnie Niemka została zgwałcona na basenie w Hamburgu przez dwóch afgańskich uchodźców.

W Niemczech jest ponad 6 tysięcy odkrytych i zakrytych basenów. Patrolowanie ich wszystkich jest według policji „niemożliwe”. Pytanie, czy tymczasowe tatuaże ze słowem „Nie” zdołają odstraszyć potencjalnych gwałcicieli. 

Ryb, welt.de

Fot. [n24.de]

Warto poczytać

 1. charamsaYTSI 23.04.2017

  Charamsa żali się "Wyborczej"

  Zawiedziony Franciszkiem skarży się „Wyborczej”, że papież nie promuje i nie wspiera osób LGBTQ.

 2. perasaSIdrukarnia 05.04.2017

  Polacy za repolonizacją mediów

  Blisko 60 proc. Polaków uważa, że powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla udziału zagranicznego kapitału w mediach działających w Polsce - wynika z badania domu mediowego UM (grupa IPG Mediabrands).

 3. krolowaelzbietapapepa 06.02.2017

  Elżbieta II króluje już 65 lat

  Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi właśnie "szafirowy jubileusz". Jest pierwszą w historii Wielkiej Brytanii, która zasiada na tronie 65 lat. W ramach obchodów, które będą raczej skromne, w Londynie zagrzmią okolicznościowe salwy honorowe.

 4. phil 02.02.2017

  Świstak nie wywróżył wiosny...

  Najsłynniejszy amerykański świstak Phil w miejscowości Punxsutawney w Pensylwanii zobaczył w czwartek swój cień. Wróży to, że zima potrwa jeszcze sześć tygodni.

 5. 18.01.2017

  Trump i rosyjskie prostytutki?

  Prezydent Rosji Władimir Putin wystawił swoiste „świadectwo moralności” Donaldowi Trumpowi. Doniesienia o tym, że rosyjskie służby miałyby zbierać na niego kompromitujące materiały obyczajowe nazwał „bredniami”.

 6. 21.12.2016

  Marian Kowalski uniewinniony

  Sąd w Lublinie uniewinnił byłego kandydata na prezydenta RP, Mariana Kowalskiego, od zarzutu pobicia. Prokuratura oskarżyła go, że jako szef ochrony lubelskiego klubu Graffiti, podczas awantury w 2014 r. złamał nos gościowi.

 7. 12.12.2016

  Triumf Stocha i Kota

  Kamil Stoch wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Lillehammer. Drugie miejsce zajął Maciej Kot. Trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler.

 8. 01.10.2016

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

  Seniorzy: potrzebujemy kontaktu z innymi ludźmi, powodu, by wyjść z domu.

CS142fotMINI

Czas Stefczyka 142/2017

PDF (5,15 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook