Jedynie prawda jest ciekawa

Tatuaż uchroni Niemki przed uchodźcami?

19.08.2016

Młode Niemki unikają tego lata odkrytych basenów, ze strachu przed uchodźcami, i to mimo zapewnień MSW, że liczba gwałtów i innych napaści seksualnych, do których doszło w tym roku na pływalniach „nie jest wcale wyższa niż w poprzednich latach” – pisze niemiecki dziennik „Die Welt”.

By zachęcić kobiety do korzystania z basenów oraz kąpielisk władze powiatu Jezioro Bodeńskie w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia wymyśliły tymczasowy tatuaż, do przyklejenia na ramię lub inna część ciała, który ma dać mężczyznom (uchodźcom) wyraźnie do zrozumienia, że tych kobiet nie wolno dotykać.

Tatuaż, który wymyśliła pełnomocnik powiatu ds. kobiet i rodzin Veronika Wäscher-Göggerle, składa się z angielskiego słowa „No” (Nie), otoczonego przez (anielskie a może ptasie) skrzydła. Na dodatek każdy gość kąpieliska i basenu ma otrzymać do ręki komiks, który wyjaśnia „w sposób zabawny i zrozumiały co wolno robić na basenie a czego nie”.

„Szczególnie młodzi ludzie są niepewni. Nie wiedzą jak się zachowywać, co jest dozwolone. Chcemy im pomóc” -twierdzi Wäscher-Göggerle. Według „Die Welt” od sławetnej Sylwestrowej Nocy w Kolonii napaści seksualne w wydaniu uchodźców są „stałym tematem w mediach”. Wiele miast w Niemczech, w tym Stuttgart, zatrudniło prywatne firmy ochroniarskie do patrolowania parków, bo kobiety nie czuły się w nich już bezpieczne. Po kilku napaściach na tle seksualnym w odkrytym basenie w Kirchheim/Teck (powiat Esslingen), gmina także zdecydowała się na zatrudnienie prywatnych ochroniarzy. 

Niemiecki MSW podkreśla, że chociaż liczba odnotowanych ataków na tle seksualnym w basenach się silnie waha z roku na rok, nie zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich pięciu lat. Wäscher-Göggerle także nie chce, jak twierdzi, „stygmatyzować uchodźców”.

„Molestowanie seksualne na basenach i kąpieliskach zawsze istniało” - przekonuje. Teraz po prostu „ludzie zwracają na to większą uwagę”. To dziwne, bowiem policja w Düsseldorfie jeszcze w lipcu ostrzegała, że „liczba napaści seksualnych” w basenach za sprawą uchodźców „dramatycznie wzrosła”. Szczególnie na dzieci.

„Sprawcami są uchodźcy, którzy całymi grupami napadają na ofiary” - głosiła wewnętrzna notatka policji, która wyciekła do niemieckich mediów. W marcu policja w Oberhausen zatrzymała ośmiu imigrantów z Syrii i Tadżykistanu, którzy molestowali na basenie trzy dziewczynki w wieku 11, 12 i 14 lat. W maju 14-letnie Niemka została zgwałcona na basenie w Hamburgu przez dwóch afgańskich uchodźców.

W Niemczech jest ponad 6 tysięcy odkrytych i zakrytych basenów. Patrolowanie ich wszystkich jest według policji „niemożliwe”. Pytanie, czy tymczasowe tatuaże ze słowem „Nie” zdołają odstraszyć potencjalnych gwałcicieli. 

Ryb, welt.de

Fot. [n24.de]
CS146fotMINI

Czas Stefczyka 146/2017

PDF (9,21 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook