Jedynie prawda jest ciekawa

Styl życia

 1. 01.01.2012

  Mors to ma zdrowie!

  Ponad 120 "morsów" przywitało w niedzielę w Gdańsku-Jelitkowie nadejście nowego roku kąpielą w morzu. Była to już 37. kąpiel noworoczna "morsów". Ich niedzielny wyczyn obserwowało ponad tysiąc osób.

 2. 28.12.2011

  Włosi kochają swoje matki

  Mieszkaniec Rzymu postanowił zaprosić swoją 75-letnią matkę na obiad do eleganckiej restauracji. Zabrał ją tam helikopterem, a ponieważ miał kłopoty z jego zaparkowaniem, wylądował tuż przy samym lokalu, na środku plaży. To był najdroższy obiad w jego życiu.

 3. 26.12.2011

  Samolubni bogacze

  Zamożność może mieć negatywny wpływ na zdolność do odczuwania współczucia. Z badań opublikowanych na łamach "Emotion" przez specjalistów University of California wynika, że im ktoś jest bogatszy, tym mniejszą wykazuje empatię.

 4. 22.12.2011

  Małe mieszkanko na Manhattanie

  Córka rosyjskiego miliardera, 22-letnia Ekaterina Rybołowlewa, nabyła na nowojorskim Manhattanie apartament za 88 milionów dolarów. Była to największa transakcja dokonana przez osobę indywidualną w Nowym Jorku. Rosjanka wyasygnowała całą kwotę bez targów.

 5. 21.12.2011

  1/3 Polaków dostrzega religijność świąt

  Dla ponad połowy Polaków Boże Narodzenie wiąże się z rodzinną atmosferą, a 29 proc. postrzega święta jako wydarzenie religijne - wynika z sondażu CBOS.

 6. 12.12.2011

  Stracił pracę, bo nie znał polskiego

  Portugalski pracownik jednej z brytyjskich firm z dużą polską załogą rozważa podanie do sądu pracodawcy, który zobowiązał go do nauki polskiego pod groźbą utraty pracy. Mężczyzna faktycznie stracił już posadę, bo nie jest w stanie opanować polskiego.

 7. 09.12.2011

  Urzędnicy zawieszeni za czytanie gazet i przysypianie

  Pięciu wysokich rangą urzędników podatkowych z prowincji Shanxi, na północy Chin, zostało zawieszonych obowiązkach służbowych za czytanie gazet i przysypianie podczas wideokonferencji o poprawie dyscypliny w pracy - poinformowały w piątek lokalne władze.

 8. 08.12.2011

  Zero palenia

  Ograniczanie palenia będzie postępować, niedługo czeka nas dyskusja nad zakazem palenia w zakładach pracy, a w przyszłości - być może w całym kraju - uważają uczestnicy konferencji "Tytoń albo zdrowie", która podsumowuje 20 lat akcji "Rzuć palenie razem z nami".

 9. 06.12.2011

  M2 mają wzięcie

  Polacy najchętniej kupują dwupokojowe mieszkania o małym metrażu, bo są dość tanie i zarazem wygodniejsze niż kawalerki - wynika z badań serwisu Oferty.net i danych agencji nieruchomości Emmerson.

 10. 02.12.2011

  Kraków wyróżniony w Brukseli

  Kraków został wyróżniony prestiżową europejską nagrodą za tworzenie przestrzeni miejskiej dostępnej dla osób niepełnosprawnych - Access City Award - poinformował w piątek PAP zastępca dyrektora ds. informacji krakowskiego magistratu Filip Szatanik

Facebook