Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Złoto w toalecie samolotu

20.11.2013

Ponad 20 sztabek złota o wartości przekraczającej milion dolarów znalazła ekipa sprzątająca w toalecie samolotu na lotnisku w Kalkucie w Indiach - poinformowały w środę władze portu lotniczego.

Jak wyjaśniono, sprzątacze przy "rutynowej pracy znaleźli dwa worki" wypełnione złotem. Maszyna linii lotniczych Jet Airways od wtorku oczekiwała w Kalkucie na kolejny lot - po rejsie z Patny, także na wschodzie kraju. Wcześniej samolot zrealizował kilka połączeń międzynarodowych. Indyjskie władze trzykrotnie podniosły w tym roku cła na import złota. W rezultacie wyraźnie wzrósł przemyt kruszcu w Indiach, które są wraz z Chinami największym światowym rynkiem zbytu tego cennego metalu.

Do tej pory nikt nie zgłosił się po sztabki o wadze ok. kilograma każda; nikogo też nie aresztowano. Według służb celnych odkryte w toalecie samolotu złoto ma szacunkową wartość 70 mln rupii, czyli nieco ponad 1,1 mln dolarów.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot: sxc.hu]

Słowa kluczowe:

złoto

,

samolot

,

Indie

Warto poczytać

 1. hggd 25.11.2014

  Radni Tuszyna nie chcą Kubusia Puchatka

  Jeden z placów zabaw dla dzieci w Tuszynie pod Łodzią miał nosić nazwę im. Kubusia Puchatka. Nie będzie, bowiem radni zdecydowali, że Puchatek jest obojniakiem i nie nosi majtek...

 2. internetsxcsi 24.11.2014

  Wirus szpieguje rządy i wielkie korporacje

  Groźny wirus wykryła firma Symantec, która zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Wirus nazywa się Regin i od kilku lat szpieguje rządy, ośrodki naukowo-badawcze, linie lotnicze, firmy telekomunikacyjne, osoby prywatne.

 3. 83756922098955 23.11.2014

  Rosjanin ukarany za niszczenie Koloseum

  Przykładna kara jako ostrzeżenie dla innych- tak ocenia się wyrok sądu w Rzymie, który skazał rosyjskiego turystę na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu i 20 tysięcy euro grzywny za to, że wyrył kamieniem dużą literę na murze Koloseum.

 4. szpilaaaaa 22.11.2014

  „Nie płacz Ewka…”. Artur Szpilka masakruje głosem. WIDEO

  Zatem, uwaga na uszy i… miłego oglądania. Artur z kolegą w repertuarze grupy Perfect.

 5. puchatek 22.11.2014

  Burmistrz Winnipeg broni Kubusia Puchatka

  Radni polskiego Tuszyna nie zgodzili się na to, by Kubuś Puchatek był maskotką placu zabaw. To oburzyło mieszkańców rodzinnego miasta niedźwiadka.

 6. net-14b16415 19.11.2014

  W Szczecinie wygrał kandydat, którego nie było

  Działanie Państwowej Komisji Wyborczej owocuje kolejnymi egzotycznymi wynikami wyborów. Okazało się, że pierwszą turę wyborów prezydenckich w Szczecinie wygrał kandydat, który nie był zarejestrowany w wyborach...

 7. 1024px-Cariboufullfaceandplacementofantlersonhead 18.11.2014

  MSW kupi renifery dla policji

  Dziennik Izwiestja poinformował, że rosyjskie MSW rozważa zakup reniferów. Mają pomagać policji.

 8. michalczewskiYTSI 16.11.2014

  Hojność Michalczewskiego

  Były mistrz świata w boksie Dariusz "Tiger" Michalczewski przekaże miliony na walkę z rakiem. Na cześć Ani Przybylskiej.

CS113FOTMINI

Czas Stefczyka 113/2014

PDF (4,45 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook