Gorące tematy:

Prezydent odwiedzi Planicę

08.01.2017
dwnld1396440537

Prezydent Andrzej Duda planuje wspólnie z prezydentem Słowenii Borutem Pahorem zamknąć tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w marcu w Planicy.

Prezydent Andrzej Duda planuje wspólnie z prezydentem Słowenii Borutem Pahorem zamknąć tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w marcu w Planicy – poinformował PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Prezydent liczy, że wręczy puchar zwycięzcy Kamilowi Stochowi - dodał.

"Prezydent został zaproszony na zakończenie tegorocznego Pucharu Świata do Planicy. To będzie połączone z wizytą oficjalną prezydenta w Słowenii. Trzymamy tym bardziej kciuki za Kamila Stocha, żeby prezydent z tego zaproszenia mógł skorzystać także po to, żeby Kamilowi Stochowi móc wręczyć puchar za zwycięstwo w Pucharze Świata" - powiedział Szczerski.

Jak dodał, prezydent Duda przyjął zaproszenie i planuje wspólnie z prezydentem Borutem Pahorem zamknąć tegoroczny Puchar Świata w Planicy. Szczerski zaznaczył, że zaproszenie zostało wystosowane na początku zmagań w Pucharze Świata, "poza kontekstem obecnych zwycięstw Polaków".

W 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni zwyciężył Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. Nigdy wcześniej nie było dwóch polskich skoczków na podium TSC.

38. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich rozpoczął się 25 listopada 2016 w fińskim Kuusamo, a zakończy 26 marca 2017 w słoweńskiej Planicy.

(PAP)/ems

1. hoserrrrrr-adaa 20.02.2017

Hoser: Tydzień Modlitw o Trzeźwość to szansa

Arcybiskup zaprasza do uczestniczenia w inicjatywie modlitwy o trzeźwość.

2. kosmos-stef 19.02.2017

Polacy wyciągają rękę w stronę kosmicznych śmieci

Chwytak ma szansę na złapanie m.in. największego kosmicznego śmiecia: ważącego ponad 8 ton satelity Envisat.

3. IMG5986t585136b6m800x40049cf7 18.02.2017

Politycy i aktorzy w obronie Wałęsy: "To brutalna operacja lobotomii"

"Pod pozorem dochodzenia do prawdy odbywa się rozmontowywanie mitu założycielskiego najnowszej historii Polski" - czytamy w liście w obronie Wałęsy.

4. RadiowozPolicyjnywMiedzyzdrojach 16.02.2017

To jakaś plaga. Kolejny sędzia zatrzymany za kradzież

Jak informuje „Super Express” tym razem sprawa dotyczy łódzkiej sędzi Katarzyny K.-H., która próbowała ukraść… spodnie.

5. hjysjyhjskkkk 15.02.2017

Nowe Seicento dla kierowcy z Oświęcimia? Internauci zbierają pieniądze

Poziom absurdu po raz kolejny został przekroczony. Dla chłopaka uzbierano już ponad 85 tysięcy złotych.

6. saddd 14.02.2017

Kolejny sędzia dopuścił się kradzieży

Z relacji dziennikarza gazety wynika, że sędzia, podobnie jak złodziej w todze z Wrocławia, miał w chwili zatrzymania zasłaniać się immunitetem sędziowskim.

7. mid-epa0578674312217 12.02.2017

Sapporo: Triumf Stocha, Kot czwarty

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.

8. kot 11.02.2017

Maciej Kot liderem po 1. serii w Sapporo

Maciej Kot uzyskał 139 m i jest liderem po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Kamil Stoch osiągnął 129 m i zajmuje dziesiąte miejsce.