Jedynie prawda jest ciekawa

Premier Szydło: Syn wybrał wspaniałą, ale trudną drogę

30.05.2017

Powołanie Tymka było dla mnie i mojego męża zaskoczeniem. Od dziecka syn był ministrantem i wiedzieliśmy, że służba liturgiczna jest dla niego bardzo ważna, ale nie przypuszczaliśmy, że w przyszłości wybierze seminarium duchowne.- powiedziała premier Beata Szydło.

I mama i premier. Przy okazji święceń kapłańskich swojego syna Tymoteusza Beata Szydło po raz pierwszy więcej powiedziała o swojej rodzinie. Powołanie Tymka było dla mnie i mojego męża zaskoczeniem. Od dziecka syn był ministrantem i wiedzieliśmy, że służba liturgiczna jest dla niego bardzo ważna, ale nie przypuszczaliśmy, że w przyszłości wybierze seminarium duchowne. Jak wszyscy rodzice pragnęliśmy, aby Tymek był szczęśliwy, by wybrał drogę, która spełni jego marzenia i da dobrą przyszłość. Kiedy powiedział nam, że wybrał seminarium, nie ukrywam, że pojawiły się nasze obawy. To niełatwa droga. Pamiętam, że prosiłam wówczas Tymoteusza, aby zastanowił się, czy najpierw nie powinien skończyć studiów na uniwersytecie, a dopiero potem pójść do seminarium- powiedziała Beata Szydło w rozmowie z serwisem bielsko.gosc.pl.

Premier podkreśla jednak, że jak dla każdej matki najważniejsze było niej szczęście jej syna i wspierała go w jego wyborze. Jestem dumna z zaangażowania syna i siły Jego głębokiej wiary- mówi „Faktowi” premier Szydło. Ostatni weekend był wyjątkowo ważny dla całej rodziny Beaty Szydło. Jej syn Tymoteusz przyjął świecenie kapłańskie i odprawił prymicyjną mszę świętą w rodzinnej parafii. Emocje były wspaniałe! Każda mama byłaby wzruszona tak jak ja. To bardzo ważna chwila dla matki. Mój syn wybrał wspaniałą, ale trudną drogę- wspomina premier.

Beata Szydło odniosła się także do faktu, że jest jedynym premierom, który na syna kapłana. Jestem jedynym premierem, mającym syna księdza. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Rodzice kolegów mojego syna z seminarium wykonują różne zawody, mają różne zajęcia. Wśród nich jest premier polskiego rządu. Jestem taką samą mamą jak mamy innych kleryków i księży. Dla moich synów jestem przecież po prostu i przede wszystkim matką. A Tymoteusz wybrałby powołanie bez względu na to, czym ja się zajmuję- zaznacza.

fot. [PAP/Jacek Bednarczyk]

pc/ann/”Fakt”/bielsko.gosc.pl

Warto poczytać

 1. Mieszkanie 07.09.2017

  26-latka wygrała z ojcem proces o... kieszonkowe

  26-letnia Włoszka wygrała proces sądowy ze swoim ojcem o kieszonkowe. Pozew przeciwko niemu złożyła, gdy obniżył je do 20 euro tygodniowo. Przed sądem przekonywała, że nie może utrzymać się za tę sumę i kontynuować studiów.

 2. WiliamKate04092017 04.09.2017

  Książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka

  Pałac Kensington poinformował w poniedziałek, że książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka. Brytyjska para książęca ma już czteroletniego syna, księcia George'a i dwuletnią córkę, księżniczkę Charlotte.

 3. Berlusconiwiki 21.07.2017

  Sorrentino nakręci film o... Berlusconim

  Włoski reżyser, laureat Oscara Paolo Sorrentino spotkał się z byłym premierem Silvio Berlusconim, o którym nakręci film - podał w piątek dziennik "Il Messaggero" na stronie internetowej. Według gazety polityk jest zachwycony tymi planami i oferuje swoją pomoc.

 4. 05PESTYCYDYZABIJAJAPSZCZOLYSI09072017 09.07.2017

  Pestycydy groźne dla pszczół, ale nie wszędzie

  Kompleksowe badania potwierdziły szkodliwość neonikotynoidów

 5. 1270714marsz5052017 05.07.2017

  Półtora tysiąca uczestników marszu powiedziało „tak” życiu

  Już po raz 8. ulicami Gdańska przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

 6. 1270714katolicynaulicy5052017 05.07.2017

  Koncerty, tańce, śpiew i wspólna modlitwa

  Fundacja Stefczyka została założona przez Kasę Stefczyka po to, by wspierać wartościowe inicjatywy.

 7. 07BALTICSAILGDANSK2017SI29062017 29.06.2017

  21 żaglowców na Baltic Sail w Gdańsku

  W programie imprezy m.in. koncerty szant, warsztaty dla dzieci oraz bitwa morska

 8. 31.05.2017

  W Polsce ok.1 mln dzieci nie otrzymuje alimentów

  Skuteczność egzekucji komorniczych wynosi w Polsce 19,5 proc., podczas gdy np. w Danii - 88 proc.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook