Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent, premier i szefowa MEN życzą powodzenia maturzystom

04.05.2017

Na twitterowych profilach kancelarii prezydenta i kancelarii premiera oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczono życzenia powodzenia dla maturzystów. Premier Beata Szydło złożyła je w klipie nagranym na tle budynku liceum, w którym się uczyła.

Jak podkreśliła w nagraniu Szydło, matura to moment, w którym "trzeba przede wszystkim dokonywać wyboru tego, co chce się robić w przyszłości, (...) jaka będzie nasza droga w przyszłym życiu zawodowym". 

"Ale też pamiętajcie o jednym: matura to jest ten moment, kiedy człowiek musi podsumować, to, co już za nim, to, co zrobił, czego się dowiedział. Dacie sobie z tym doskonale radę, ponieważ ciężko pracowaliście, jesteście na pewno świetnie przygotowani, ale matura to jest ten moment również, kiedy człowiek dokonuje wyboru po to, żeby realizować swoje marzenia i ambicje. I tego wam życzę. Życzę wam, żebyście po pierwsze zdali jak najlepiej - nie denerwujcie się, jesteście przygotowani, poradzicie sobie świetnie - a po drugie życzę wam, żebyście dostali się potem na wymarzone kierunki studiów, żebyście realizowali swoje marzenia i swoje ambicje" - powiedziała premier. 

Wskazując na stojący za nią budynek powiedziała, że sama wiele lat temu, w tym liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu również przeżywała "takie maturalne stresy, przed jakimi wy teraz stoicie". 

"Ale wiem, że kiedyś w przyszłości, tak jak ja w tej chwili, będziecie te chwile wspominali bardzo ciepło, będziecie pamiętali przede wszystkim o tym, co wydarzyło się najlepszego. Życzę wam wszystkiego dobrego, powodzenia! Trzymam kciuki, dacie radę" - dodała szefowa rządu. 

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska napisała na stronie internetowej MEN, że przed maturzystami czas wyjątkowej próby. 

"Skończyliście edukację w szkole ponadgimnazjalnej i przystępujecie do egzaminu maturalnego, określanego mianem przepustki do dorosłości. Życzę, aby osiągnięte wyniki były nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście w szkole, ale również wkroczeniem w nowy etap Waszej edukacji - świat wartości ludzi dorosłych i przywilejów studenckich. Niech zdobyta przez Was wiedza przyczyni się w przyszłości do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych wyborów własnej drogi rozwoju osobistego i zawodowego" - napisała Zalewska. 

Życzenia dla maturzystów zamieszczono również na twitterowym profilu Kancelarii prezydenta RP. 

"Rozpoczęły się matury. Życzymy świetnych wyników i trzymamy kciuki! Powodzenia!" - napisano.

wkt/PAP

[fot. screen/twitter/Kancelaria Premiera]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook