Jedynie prawda jest ciekawa


Zostań sobowtórem Charlie Chaplina

22.02.2014

Organizatorzy XIV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku poszukują sobowtóra Charlie Chaplina. Idealny kandydat musi być fizycznie podobny do słynnego komika, płeć nie ma znaczenia.

Marta Kozera z Impresariatu Artystycznego Beka, organizującego festiwal, poinformowała w sobotę PAP, że od kandydatów na sobowtóra Chaplina oczekuje się jeszcze otwartości scenicznej i poczucia humoru.

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Polski powyżej 20. roku życia - zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Osoba, która będzie najbardziej podobna do Chaplina, ma występować publicznie podczas Festiwalu Dobrego Humoru jako jego wizytówka. Otrzyma także nagrodę w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Kartę zgłoszeniową do konkursu należy przesłać do 30 kwietnia pocztą elektroniczną na adres biuro@beka-art.pl. Do końca maja odbędzie się casting kandydatów.

Urodzony w Londynie Charlie Chaplin (1889-1977) utożsamiany był z postacią małego włóczęgi w meloniku. Na swoim koncie ma takie filmy jak: "Brzdąc" (1921), "Gorączka złota" (1925), "Cyrk" (1928), "Dyktator" (1940), "Światła rampy" (1952), "Król w Nowym Jorku" (1957), "Hrabina z Hongkongu" (1966). W 1971 r. został nagrodzony Oscarem za całokształt twórczości.

Kozera poinformowała, że tegoroczna edycja Festiwalu Dobrego Humoru odbędzie się 27 czerwca na Placu Zebrań Ludowych, położonym kilkaset metrów od Dworca Głównego PKP w Gdańsku. Festiwal Dobrego Humoru odbywał się w Gdańsku w latach 2000-2012; w ubiegłym roku z powodów organizacyjno-finansowych impreza nie doszła do skutku.

Podczas festiwalu przyznawane są nagrody najlepszym komediowym filmom, serialom oraz ich twórcom - m.in. aktorom, reżyserom. Tegoroczna edycja imprezy będzie wzbogacona o nagrodę za "radosną twórczość internetową". Nowością w tym roku ma być także nagroda prezydenta miasta pod nazwą "Gdańsk honoruje", która będzie laurem za całokształt twórczości.

PAP, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook