Jedynie prawda jest ciekawa


Zniknęły antyki z Pałacu Prezydenckiego

21.09.2015

Dwa zabytkowe obrazy oraz rzeźba zniknęły z Pałacu Prezydenckiego. Antyki formalnie należą do Muzeum Narodowego. O sprawie poinformował prezydencki minister Maciej Łopiński.

– Nie wiadomo co się stało z dwoma zabytkowymi obrazami – mówi prezydencki minister, Maciej Łopiński w rozmowie z „Do Rzeczy”. Brakuje także rzeźby.

- Już się pojawiły ze strony Platformy zarzuty, że szukamy kwitów i haków – powiedział Łopiński w rozmowie z „Do Rzeczy”.  – Nie szukamy, ale jeśli w pałacu nie możemy odnaleźć dzieł sztuki, to ktoś za to odpowiada – dorzucił.

Kilka tygodni temu w Kancelaria Prezydenta poinformowała o braku notatek z rozmów byłego prezydenta z zagranicznymi politykami.

 Jeszcze wcześniej – jak informowała „Rzeczpospolita” – po odejściu Bronisława Komorowskiego prezydencka kasa świeciła pustkami. Tuż przed zakończeniem urzędowania, w czerwcu, pensje dla urzędników byłego prezydenta wzrosły w porównaniu do maja łącznie o 0,5 mln zł, a z tytułu nadgodzin i nagród wypłacono 400 tys. zł.  

Teraz brakuje dzieł sztuki, które były własnością Muzeum Narodowego… Miejmy nadzieje, że antyki się jednak odnajdą.  

mmil/Fakt.pl

[Fot. wPolityce.pl]

 

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook