Jedynie prawda jest ciekawa


"SE" ujawnia kto chciał złotego Mercedesa

12.05.2016

Nie cichną echa po środowym audycie ośmioletnich rządów PO-PSL. Bezsprzecznie w pamięci zostanie najdłużej „złoty Mercedes dla jednego z prezesów państwowej spółki” o czym mówił minister skarbu Dawid Jackiewicz.

W czwartkowym numerze „Super Express” ujawnia kim był ów zachłanny prezes. Jak podaje dziennik złoty Mercedes miał trafić do Wojciecha Szpili, odwołanego prezesa Totalizatora Sportowego.

Z audytu przedstawionego przez ministra Jackiewicza wynika, że nie tylko Szpila czerpał wielomilionowe korzyści z piastowanej przez siebie pozycji. Warto przypomnieć fragment audytu ministra.

„Pomimo ustawy kominowej i ograniczenia wynagrodzeń miesięcznych do 18 tys. zł, prezes grupy LOTOS zarabiał rocznie 1,5 mln zł, bo było to możliwe przy dorabianiu w spółkach zależnych. Były i takie spółki, w których wynagrodzenia prezesów wynosiły 3 mln zł rocznie, a z odprawami - nawet 6 mln zł. Prezes Orlenu Jacek Krawiec (49 l.) za 2015 rok otrzymał łącznie z odprawą 6,5 mln zł, to jest prawie 550 tysięcy miesięcznie! Prezes PZU dostał 3,2 mln zł, Enei - 3,012 mln zł” - wyliczał minister Dawid Jackiewicz.

Jednak największa z bomb wybuchła dopiero chwilę później, kiedy Jackiewicz zaszokował wszystkich informacją, o fanaberii jednego z prezesów spółki państwa. Szpila jak powiedział minister nie najeździł się wiele złotym Mercedesem.

„Pan prezes nie nacieszył się zabawką, podziękowaliśmy mu za jego "wysokiej klasy" usługi menedżerskie” - powiedział minister skarbu państwa.

Jakby samego złotego samochodu było mało, Wojciech Szpila, zażyczył sobie na okres wypowiedzenia auta z szoferem. 

kk/Super Express

[fot. YouTube/Kanał BiznesTuba]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook