Jedynie prawda jest ciekawa


Złota stopa Kowalczyk

26.02.2014

Dobre wiadomości docierają do mediów od sztabu medycznego polskiej – złotej medalistki olimpijskiej Justyny Kowalczyk. Okazuje się, że jej stopa powoli dochodzi do siebie i nasza narodowa bohaterka powoli zaczyna myśleć o startach w Pucharze Świata.

„Zrobiliśmy wszystkie możliwe badania z górnej półki: rezonans, tomografię komputerową. Nie tylko złamanej kości śródstopia Justyny Kowalczyk, ale też innych miejsc, które ostatnio ucierpiały. W miejscach odmrożeń palców, przyjrzeliśmy się ścięgnom Achillesa. Złamanie kości śródstopia się goi, złamanie nie jest przemieszczone” – poinformował Stanisław Szymanik, ortopeda, który pracuje dla Polskiego Związku Narciarskiego.

Okazało się również, że do złamania w stopie doszło z powodu zmian zmęczeniowych, dlatego lekarze zalecają Kowalczyk odpoczynek i regeneracje, oraz rozpisują niezbędne zadania do wykonania.

Tymczasem Justyna... zdecydowała, że już za tydzień wystartuje w konkursie Pucharu Świata w norweskim Drammen.

Przypomnijmy, że nasza złota medalistka z Soczi kontuzji stopy doznała tuż przed igrzyskami podczas czasu prywatnego. W swoim pierwszym konkursie w Soczi, zajęła odległe miejsce, co wywołało falę krytyki skierowaną w jej stronę. Wówczas Kowalczyk zdecydowała się poinformować o swojej kontuzji i zapowiedziała, że nie podda się. I tak się stało!

Już w następnym – koronnym dla siebie – konkursie na 10 km stylem dowolnym zajęła pierwsze miejsce, zdobywając tym samym złoty medal olimpijski.

Tvp, sport.pl,lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook