Jedynie prawda jest ciekawa


Złapano pustelnika okradającego biedne dzieci

11.04.2013

Policja w USA podała, iż aresztowała żyjącego od 27 lat na odludziu pustelnika, którego podejrzewa się o ponad tysiąc kradzieży.

47-letniego Christophera Knighta złapano w ubiegłym tygodniu w stanie Maine (na północnym wschodzie) po tym, jak uruchomił urządzenie do wykrywania ruchu, zainstalowane wcześniej przez straż leśną. Mężczyzna w chwili zatrzymania kradł żywność z ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci.

W chwili aresztowania był ogolony, miał obcięte włosy i na oczach nosił wielkie okulary z lat 80.

Władze USA odnalazły obozowisko, gdzie Knight żył od 1987 roku. Namiot ukryty był pod dwiema brezentowymi płachtami, rozwieszonymi między drzewami. W środku znajdowało się łóżko, kuchenka turystyczna oraz radio na baterie, nastawione na program informacyjny oraz rozgłośnię rockową.

Mieszkańcy pobliskiego miasteczka Rome twierdzą, że od lat wiedzieli o jego obecności, niektórzy nawet specjalnie zostawiali mu jedzenie, aby nie włamywał się do domów.

Sierżant straży leśnej Terry Hughes próbował go złapać od kilku lat. Kierownik ośrodka dla dzieci Harvey Chesley mówił, że pustelnik korzystał z jego placówki jak z supermarketu.

Knight, aby uniknąć wykrycia, nie rozpalał ognisk. W czasie ostrych zim, gdy temperatury spadały poniżej -10 stopni Celsjusza, spał w kilku śpiworach.

PAP, lz

[fot: sxc] 

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook