Jedynie prawda jest ciekawa


Zagrają w golfa na wysypisku

24.01.2012

W tym roku w Gorzowie Wielkopolskim ma zostać otwarte pole golfowe, zlokalizowane na byłym składowisku odpadów komunalnych. Budowa obiektu sportowego i jego wyposażenie mają kosztować ok. 4,5 mln zł.

Według inwestora - Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie - będzie to pierwsze w kraju miejsce do gry w golfa zlokalizowane na terenie, który przed laty pokrywały hałdy śmieci. Planowany termin otwarcia to połowa tego roku.

Jak zapewnia dyrektor ds. marketingu i kooperacji Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie, Magdalena Sobierajczyk, przyszli użytkownicy mogą być spokojni o swoje zdrowie. Teren składowiska został podany rekultywacji; ostatni raz śmieci trafiły tam w 1992 roku.

- Byłe składowisko jest objęte stałym monitoringiem środowiskowym. Z badań tych wynika, że teren jest całkowicie bezpieczny, a odpady nie mają żadnego wpływu na jego użytkowanie - powiedziała  Sobierajczyk.

Od wielu lat Zakład Utylizacji Odpadów wraz ze swoim właścicielem - miastem Gorzów - zastanawiały się, jak przywrócić do życia rozległy teren po byłym składowisku odpadów komunalnych. W 2008 oku pojawił się pomysł budowy 9-dołkowego pola golfowego. Inwestycja jest już na ukończeniu.

- Pole jest w pełni ukształtowane i obsiane trawą. Znajdują się na nim trzy zbiorniki wodne. W tej chwili w toku są prace związane z budową obiektów kubaturowych, dróg, parkingów i chodników - wyjaśniła Sobierajczyk.

Niebawem gotowy będzie także driving range czyli tzw. strzelnica golfowa. To miejsce, w którym golfiści trenują uderzenia schronieni pod wiatą.

9-dołkowe pole wraz z zapleczem zajmuje ok. 30 ha. W budynku głównym znajdą się szatnie, biura, symulator gry w golfa, a także bar i sklep. Powstaje także budynek gospodarczy i cała niezbędna infrastruktura.

Pole golfowe w Gorzowie nie będzie należało do największych (pełnowymiarowe liczy 18 dołków), jednak jego lokalizacja jest dodatkową atrakcją - znajduje się blisko centrum miasta, a z jego wzniesień rozciąga się widok na rzekę Wartę i panoramę Gorzowa.

Inwestycja jest finansowana z pieniędzy gorzowskiego Zakładu Utylizacji Odpadów, a wykonawcą jest firma Golf Projekt Szadny i Partnerzy z Baczyny niedaleko Gorzowa.

PAP
fot.sxc.hu

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook