Jedynie prawda jest ciekawa


Wyborcza wpadka "Newsweeka"

10.11.2016

Amerykański "Newsweek" skompromitował się przy okazji wyborów w USA.

Wyborczy triumf Donalda Trumpa dla wielu był szokiem. Dla niektórych będzie to też szok finansowy.

Szczególnie mocno polityczna zmiana na szczytach władzy w Stanach Zjednoczonych odbije się na wydawcy amerykańskiego Newsweeka. Wraz z firmą Topix Media, Newsweek wydrukował i wysłał do punktów sprzedaży 125 tysięcy sztuk pamiątkowego wyborczego wydania.

Problem polega na tym, że na okładce specjalnego wydania widnieje Hillary Clinton w roli… prezydent USA. Uśmiechnięta pani sekretarz Clinton dumnie prezentuje się pod hasłem „Madame President”.

Topix Media zwrócił się do dystrybutorów, by zwrócili egzemplarze „pomylonego” wydania.

Choć przygotowano też wersję z Donaldem Trumpem, to nikt nie wierzył, że to właśnie miliarder zostanie 45. prezydentem USA i wydanie z jego podobizną na okładce nie trafiło do punktów sprzedaży.

Co ciekawe, egzemplarzy z Clinto sprzedało się jedynie 17. Najwyraźniej Amerykanie nie potraktowali tej wpadki jako okazji do zdobycia pamiątki na całe życie.

Mly/telegraph.co.uk

fot. [PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook