Jedynie prawda jest ciekawa


Wpadka Marka Suskiego. [WIDEO]

16.04.2016

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej poszedł śladem Ligii Krajewskiej i dał się… wkręcić dziennikarzowi, który przeczytał pewną wypowiedź, nie podając jej adresata. Okazało się, że - podobnie jak w przypadku posłanki PO - i teraz poseł partii krytykował swojego lidera… :-)

Piotr Witwicki - prezenter Polsat News - zacytował fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego, jaki ukazał się w tygodniu „Wprost” w listopadzie 2014 r. po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów samorządowych. Prezes PiS, komentując świetny wynik PSL (ostatecznie ludowcy uzyskali 23,68 proc. głosów - red.) stwierdził w nim, że jego partia podejmie działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji wokół wyborów, których wynik uznał za „niewiarygodne”.

Kaczyński mówił wówczas także o ewentualnych działaniach PiS na forum europejskim, w przypadku gdyby efektu nie przyniosły kroki „przewidziane przez ustawę” w Polsce.

"Jestem zszokowany, bo to jest dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji" - ocenił Suski.

Gdy poseł PiS dowiedział się, że chodzi o słowa Jarosława Kaczyńskiego, zmienił ton swojej wypowiedzi: "Widocznie wtedy była sytuacja taka, w której rzeczywiście to, co się w Polsce działo, chociażby podpalono budkę przed ambasadą rosyjską i mówiono, że zrobiły to duchowe dzieci PiS. Jeśli aresztuje się niewinnych ludzi, to demokracji nie było" — stwierdził Suski.

ZOBACZ WIDEO:


Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook