Jedynie prawda jest ciekawa


Wnuczka królowej chce mieszkać w wiosce

20.06.2012

Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II - Zara Phillips, która zakwalifikowała się do pięcioosobowej reprezentacji kraju na igrzyska w Londynie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, chce mieszkać w wiosce olimpijskiej razem z innymi zawodnikami.

W ekipie Wielkiej Brytanii, w tej najtrudniejszej konkurencji jeździeckiej, obok 31-letniej Zary Phillips znaleźli się: William Fox-Pitt, Mary King, Piggy French i Tina Cook.

"Cieszę się, że znalazłam się w drużynie z takimi świetnymi zawodnikami. Wierzę, że uda nam się zdobyć medale. Wspaniale będzie stać się częścią olimpiady i poczuć jej atmosferę, gwar, które są jej częścią. Dlatego chcę zamieszkać w wiosce olimpijskiej, razem z innymi sportowcami" - powiedziała wnuczka monarchini.

Miejsce w reprezentacji zapewniła sobie zajmując przed tygodniem w zawodach w Bramham trzecie miejsce (na koniu High Kingdom). W 2006 zdobyła indywidualnie złoty medal mistrzostw świata, a w dowód zasług dla Korony uhonorowana została przez królową orderem Imperium Brytyjskiego, natomiast stacja BBC przyznała jej tytuł "osobowości 2006 roku".

Rodzice Zary startowali w zawodach olimpijskich, także w WKKW. Matka, księżniczka Anna, wystąpiła w Montrealu w 1976 roku, natomiast ojciec, kapitan Phillips to złoty medalista w drużynie z Monachium, cztery lata wcześniej. Na podium stanął ponownie w Seulu w 1988 roku zdobywając srebrny medal, również w rywalizacji zespołowej.

Kristina Cook zdobyła przed czterema laty w Pekinie brąz indywidualnie, a także złoto w konkursie drużynowym razem z Williamem Fox-Pittem i Mary King. Phillips wówczas nie mogła wystąpić ze względu na kontuzję konia "Toytown".

PAP
[fot. PAP/Photoshot]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook