Jedynie prawda jest ciekawa


Włosi zrobili najdłuższą pizzę na świecie

23.07.2012

W mieście Massa w Toskanii pobito rekord Guinessa dotyczący najdłuższej pizzy. Do tej pory rekordzistami byli Polacy.

Dwie tony mąki, kilkaset kilogramów mozarelli i wiadra wypełnione sosem pomidorowym. Wszystko po to, aby pobić należący do piekarzy z Krakowa rekord dotyczący najdłuższej pizzy na świecie. Ta zrobiona przez toskańskich miłośników pizzy ma ponad kilometr - dokładnie 1172 metry i 97 centymetrów długości. 

Rekord pobito w trakcie jednego z festynów w miejscowości Massa, a przy pieczeniu samej pizzy udział wzięło pięćdziesięciu włoskich piekarzy. Liczącą ponad 1000 metrów pizzę pieczono prawie 24 godziny. Tym samym pobili oni rekord należący do krakowian, którzy wyprodukowali pizzę o ponad 150 metrów krótszą.

Tradycyjna włosko-polska rywalizacja w tej dziedzinie ma już kilka lat i można spodziewać się polskiej odpowiedzi na toskańskiego giganta. Dochód z imprezy przeznaczono na rzecz ludności z regionu Emilia-Romania, która ucierpiała w majowym trzęsieniu ziemi. 

mf, PAP

[Fot. wikipedia]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook