Jedynie prawda jest ciekawa


Włosi "biją się" o parkingi

13.04.2012

60 procent włoskich kierowców kłóci się o miejsce parkingowe - takie są wyniki sondażu, przeprowadzonego przez jedną z firm ubezpieczeniowych. Coraz częściej takie kłótnie kończą się rękoczynami, interwencją policji, a nawet niekiedy pogotowia ratunkowego.

Podkreśla się, że ta wyjątkowa kłótliwość włoskich kierowców potwierdza jak wielkim stresem jest jazda po zablokowanych przez korki miastach i poszukiwanie miejsca parkingowego, którego znalezienie często graniczy z cudem.

Ankietowani kierowcy jako powód największych awantur wymieniają najczęściej sytuację, gdy ktoś zostawia swoje auto w drugim rzędzie uniemożliwiając wyjazd tym, którzy poprawnie zaparkowali. Zauważa się, że to prawdziwa włoska plaga, wobec której bezskuteczne okazały się mandaty i zapowiedzi surowej walki z takim łamaniem przepisów.

Na drugim miejscu wśród przyczyn kłótni jest niestaranne zostawianie samochodu na miejscu, na którym mogłyby stanąć dwa. Trzecim najczęstszym powodem awantur jest zabranie miejsca parkingowego przez kogoś innego w ostatniej chwili.

Połowa Włochów ocenia, że w ciągu ostatnich pięciu lat problemy z zaparkowaniem samochodu w miastach drastycznie się zwiększyły.

Między innymi z tego powodu wielu kierowców deklaruje, że są gotowi bronić za wszelką cenę swego miejsca na parkingu, zwłaszcza pod domem, zastawiając je czym się da, choćby pojemnikami na śmieci czy plastikowymi kontenerami.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook