Jedynie prawda jest ciekawa


Wielkopostne medytacje on-line

24.02.2012

Opactwo benedyktynów w Tyńcu zachęca do wielkopostnych medytacji on-line. Na stronie internetowej zakonników można znaleźć zaproszenie do czytania w sieci fragmentów Liturgii Godzin.

"Powoli kończy się okres hucznych zabaw, śmiechu i karnawału, wielkimi krokami wchodzimy w czas refleksji i zadumy, Wielkiego Postu. To oczekiwanie na świętą Paschę, ale również czas, kiedy przyroda budzi się z zimowego snu, wszystko kwitnie, rozwija się, rośnie. Dla nas to również powinien być czas pracy nad sobą, nad naszym duchowym wzrostem, czas refleksji, zadumy, zamyślenia, ale także… czas na wartościową lekturę.
Tym razem przyszedł czas, aby sięgnąć po wyjątkową i niezwykle głęboką lekturę. Spróbujemy ukazać Wam piękno czytań liturgicznych dla okresu Wielkiego Postu. „Wyglądając świętej Paschy”, każdego dnia - począwszy od Środy Popielcowej – w serwisie będą ukazywały się „Wielkopostne medytacje”, czyli teksty zaczerpnięte z II nokturnu Liturgii Godzin." - piszą benedyktyni.

Zakonnicy umieścili w internecie odsyłacze do tekstów, które znajdują się tutaj.

Wszystkie teksty, które zostaną opublikowane w czasie tej wielkopostnej akcji, będzie można otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową. Wystarczy google.com/fb/a/mailverify?uri=benedyktyni%2FKnAO&loc=en_US" target="_blank" shape="rect">zapisać się do newslettera.

Więcej informacji znajdziecie w serwisie PSPO.

AT
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook