Jedynie prawda jest ciekawa


We Frankfurcie czekają na polskich studentów

10.04.2012

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą organizuje 19 kwietnia dzień otwarty w języku polskim. To jedyna niemiecka uczelnia, która w ten sposób zachęca młodzież z Polski do studiowania w jej murach.

Jak poinformowała PAP koordynator ds. polskich studentów uniwersytetu, Agnieszka Schmid, oprócz prezentacji wydziałów i kierunków studiów, pokazana zostanie oferta językowa, warunki aplikacji, możliwości finansowania oraz późniejszej kariery zawodowej.

Zaprezentuje się również Collegium Polonicum ze Słubic - wspólna placówka naukowo-badawcza Viadriny i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Goście z Polski będą mieli możliwość rozmowy z wykładowcami i ze studentami, obejrzenia kampusu, biblioteki uniwersyteckiej oraz zwiedzenia miasta. Zapraszamy również na obiad do stołówki uniwersyteckiej - zachęcała Schmid.

Obecnie na Viadrinie 20 proc. studentów pochodzi z Polski. Na 16 kierunkach studiuje ponad 6 tys. studentów - uczelnia oferuje m.in. kierunki: Międzynarodowa Ekonomia Gospodarcza, Prawo Polskie i Niemieckie oraz Germanistyka Międzykulturowa.

Uniwersytet Europejski Viadrina oferuje specjalne stypendia startowe dla polskich studentów, a także podwójne dyplomy z renomowanymi uczelniami, m.in. z Uniwersytetem im. Mickiewicza w Poznaniu i Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Podczas ubiegłorocznego Polskiego Dnia Informacyjnego Viadrinę odwiedziło ponad 400 osób z całej Polski, w tym roku chęć udziału zgłosiło już prawie 300 osób, m.in. z Łodzi, Radomia, Wrocławia i Legnicy. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej uczelni pod adresem: www.europa-uni.de

Polski Dzień Informacyjny odbędzie się na Viadrinie po raz piąty.

PAP
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook