Jedynie prawda jest ciekawa


W Poznaniu premiera skanera sylwetki

25.02.2012

Trójwymiarowy skaner sylwetki ludzkiej przeznaczony dla przemysłu tekstylnego będzie można zobaczyć od poniedziałku na targach mody odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rozwiązanie prezentowane będzie w Polsce po raz pierwszy.

Targi Mody Poznań to wydarzenie o charakterze biznesowym, które dwa razy do roku gromadzi projektantów, producentów, dystrybutorów i handlowców branż: odzieżowej, tekstylnej i skórzanej. Podczas targów kontraktowane są kolekcje marek krajowych i zagranicznych na obecny i przyszły sezon. Swoją obecność na targach potwierdziły firmy z 25 krajów świata.

Jak poinformowała Małgorzata Kolczyńska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, wzory z najnowszych kolekcji odzieży, obuwia, bielizny, strojów kąpielowych i akcesoriów oraz tkanin i dodatków krawieckich, a także najnowsze technologie włókiennicze, odzieżowe i obuwnicze zaprezentuje w
Poznaniu 530 marek i firm. 

W ramach targów mody będą odbywać się cztery wydarzenia: Salon Odzieży, Bielizny i Dodatków Next Season, Salon Mody Fast Fashion, Salon Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych BTS a także Salon Tkanin i Dodatków dla Przemysłu Odzieżowego Tex-Style.

W tym samym terminie na MTP odbędzie się Międzynarodowy Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych i Obuwniczych Intermasz.

Wśród zapowiadanych targowych nowości znalazł się m.in. pokazywany w Polsce po raz pierwszy trójwymiarowy skaner sylwetki ludzkiej. Został on stworzony z myślą o firmach oferujących odzież miarową. Na podstawie danych ze skanera 3D można zaprojektować idealnie dopasowaną odzież na miarę, bez przymierzania. Skaner automatycznie dobiera najlepszy dla klienta rozmiar i pokazuje różnice między standardowym rozmiarem, a wymiarami klienta.

W ramach targów mody wybrane zostaną najlepsze branżowe strony internetowe a także najlepsze firmy obuwnicze. Zaplanowano też prelekcje i debaty nt. technik sprzedaży i promocji a także trendów w modzie w nadchodzących sezonach.

Zaproszeni eksperci poradzą m.in., jak zwiększyć sprzedaż dzięki marketingowi w internecie, w jaki sposób motywować sprzedawców oraz jak skutecznie zarabiać na kartach podarunkowych. Każdego dnia odbywać się będą pokazy odzieży i obuwia.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook