Jedynie prawda jest ciekawa


W Krakowie nie popalą gum

28.02.2014

Spotykali się na parkingu jednego z hipermarketów i organizowali nocne wyścigi. Krakowska policja zorganizowała obławę i nałożyła na ok. 50 kierowców mandaty. W sumie na 10 tys. zł.

W czwartek ok. 22.30 kilkanaście radiowozów drogówki przyjechało na parking jednego z hipermarketów w Krakowie, gdzie - według informacji policji - miały odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe.

Na miejscu znajdowało się ok. 60 samochodów osobowych. Policjanci przystąpili do szczegółowego sprawdzania kierowców i stanu technicznego pojazdów. Ukarali blisko 50 kierowców mandatami na łączną kwotę 10 tys. zł.

"Nielegalne wyścigi samochodowe to zjawisko, które jest bardzo dobrze znane krakowskim policjantom ruchu drogowego. Funkcjonariusze na bieżąco monitorują informacje o możliwości takich spotkań, wielokrotnie nie dopuszczając do nich lub przerywając je zaraz po rozpoczęciu" - powiedział rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Podkreślił, że urządzanie nielegalnych wyścigów stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. "Ulice czy parkingi nie są miejscem do tego typu wydarzeń. Na trasie pędzących samochodów mogą przecież znaleźć się inne pojazdy lub piesi" - dodał rzecznik.

PAP, rch

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook