Jedynie prawda jest ciekawa


Uwolnili słonia po 50 latach niewoli

09.07.2014

Słoń Raju przez 50 lat był bity, głodzony, a łańcuchy, którymi był spięty wrastały mu w skórę. Obrońcą zwierząt udało się uwolnić słonia, który – dosłownie – popłakał się z radości. Tragiczne dla zwierzęcia wydarzenia rozgrywały się w Indiach.

Słoń został uwolniony w nocy. W akcji ratowniczej brało udział 10 lekarzy i 20 wolontariuszy zajmujących się ochroną przyrody z londyńskiej grupy Wildlife SOS.

Właściciel zwierzęcia próbował nawet protestować, jednak złamał prawo i musiał oddać słonia. Ukazało się, że nielegalnie więził zwierzę, które karmione było resztkami jedzenia wyrzucanymi przez turystów.

„Kiedy go uwolniliśmy, z jego oczu zaczęły płynąć łzy szczęścia. Tak jakby zdawał sobie sprawę z tego, że został uwolniony. Słonie są bardzo inteligentne, możemy sobie tylko wyobrazić, jak bardzo musiał cierpieć przez te 50 lat życia na uwięzi – mówił jeden z wolontaiurszy.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ UWOLNIONEGO SŁONIA

lz

[fot: wildlifesos.org]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook