Jedynie prawda jest ciekawa


Uratowała życie swojego pasażera!

08.12.2014

Pani Joanna przez ponad 15 minut reanimowała pasażera swojego autobusu. Dzięki niej mężczyzna przeżył.

Kierująca miejskim autobusem uratowała życie swojego pasażera. Reanimowała go przez ponad 15 minut do momentu przyjazdu karetki. I choć została bohaterką, jej szef nie jest z niej zadowolony.

23-letnia pani Joanna pracuje jako kierowca autobusu w Rzeszowie. Wczesnym rankiem na pętli autobusowej do jej pojazdu wsiadł mężczyzna, który po chwili stracił przytomność i spadł z siedzenia jak rażony piorunem. Pani Joanna wybiegła z autobusu, żeby wezwać pomoc, po czym wróciła i przystąpiła do ratowania pasażera. Przez ponad kwadrans prowadziła masaż serca. "Nie żałuję tego, co zrobiłam. Zrobiłabym to drugi raz, tylko może troszkę lepiej" - podkreśla w rozmowie z TVN24.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni nie mogli uwierzyć, że tak drobna kobieta była w stanie przez tak długi czas przywracać poszkodowanemu życie. Twierdzą, że zachowała się na medal. "Płakałam z emocji i strachu, bo nie było ze mną nikogo kto mógłby mi pomóc. Bałam się tego, że ten człowiek umiera na moich oczach" - wspomina 23-latka.

Pasażer przeżył tylko dzięki zdecydowanej postawie pani Joanny. Kobieta otrzymała nagrodę od prezydenta miasta, ale jej przełożeni mieli pretensje, że po całej akcji nie była w stanie wsiąść za kierownicę i wrócić do bazy. Wzbudziło to powszechne oburzenie wśród kierowców i mechaników, którzy domagają się przeprosin dla pani Joanny. Władze MPK Rzeszów zapowiedziały zbadanie sprawy.

br/tvn24.pl

[Fot. Fotoweb]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook