Jedynie prawda jest ciekawa


Turyści najbardziej lubią Rimini

02.07.2013

Nadmorski kurort Rimini nad Adriatykiem to miejsce we Włoszech, gdzie turyści są najserdeczniej przyjmowani - tak wynika z sondażu, przeprowadzonego wśród cudzoziemców, którzy byli ostatnio gośćmi w hotelach i pensjonatach w 70 włoskich miejscowościach.

Rimini, które jest prawdziwym "kombinatem" turystycznym, goszczącym latem każdego roku setki tysięcy turystów z wielu krajów świata, otrzymało od uczestników ankiety tytuł "Miasto z uśmiechem". Właśnie tak - z uśmiechem i gorąco - podejmowani są tam, ich zdaniem, turyści. Pierwsze miejsce ogromnego i zawsze zatłoczonego kurortu potwierdza, że cudzoziemców nie odstraszają ciągnące się kilometrami ulice hoteli, sklepów z pamiątkami i płatnych plaż, na których można dostać leżak nawet w 15 rzędzie od brzegu niewidocznego już prawie morza. Obcokrajowcy chwalą natomiast poziom usług i bogactwo ofert turystycznych, gościnę i postawę personelu w mieście niemal całkowicie nastawionego na goszczenie urlopowiczów.

Włoskie media podały, że drugie miejsce w rankingu ulubionych miejsc wypoczynku, sporządzonym na zamówienie branży turystycznej, zajęły: wyspa Ischia w rejonie Neapolu słynąca z malowniczych widoków i wód termalnych a także pobliskie Capri oraz Sorrento i Amalfi.

Na trzecim miejscu znalazło się nadmorskie Gallipoli w Apulii, która ostatnio staje się coraz popularniejszym miejscem wakacji nie tylko Włochów, ale również cudzoziemców. Kolejne miejsca zajęły Forte dei Marmi w Toskanii, Taormina na Sycylii i Jesolo koło Wenecji.

Jako miejsce, gdzie turystów może spotkać najzimniejsze przyjęcie - nie tylko z powodu temperatury - wskazano miasto Como na północy nad wielkim jeziorem o tej samej nazwie.

Cudzoziemcy wytknęli przy okazji pracownikom włoskiej branży turystycznej nieznajomość języków obcych. Jak podkreślono, tylko 32 procent ankietowanych wyraziło z pełną satysfakcję z językowego przygotowania włoskich gospodarzy.

PAP, lz

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook