Jedynie prawda jest ciekawa


Trump i rosyjskie prostytutki?

18.01.2017

Prezydent Rosji Władimir Putin wystawił swoiste „świadectwo moralności” Donaldowi Trumpowi. Doniesienia o tym, że rosyjskie służby miałyby zbierać na niego kompromitujące materiały obyczajowe nazwał „bredniami”.

Amerykańskie media donosiły kilka dni temu, że Rosjanie mają takie dokumenty.

Jak informuje TVN BiS - prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział się na ten temat w czasie konferencji prasowej w Moskwie, po spotkaniu z prezydentem Mołdawii, Igorem Dodonem. Jak stwierdził: "Prostytucja to poważne, odrażające zjawisko społeczne. Młode kobiety zajmują się tym m.in. dlatego, bo nie mogą w inny sposób zapewnić sobie godnego życia. To w znacznym stopniu wina społeczeństw i państw. Ale ludzie, którzy zamawiają brednie podobnego rodzaju przeciwko wybranemu prezydentowi USA, którzy je fabrykują i wykorzystują w walce politycznej, są gorsi niż prostytutki" — powiedział Władimir Putin, cytowany przez rosyjską agencję TASS.

Putin uznał, że autorzy rzekomych kompromitujących materiałów nie mają ograniczeń moralnych. Dlaczego Putin mówił o prostytutkach? Notatki oficera wywiadu 11 stycznia amerykański media poinformowały, że rosyjskie służby wywiadowcze uzyskały kompromitujące Donalda Trumpa materiały. Twierdziły one, że zarzuty zostały przedstawione w streszczeniu dołączonym do raportu na temat rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA. Dokumenty miały powstać częściowo na podstawie notatek sporządzonych przez byłego oficera brytyjskiego wywiadu, który miał pracować w Rosji w latach 90. Materiały opisują rzekomo m.in. erotyczne nagrania Trumpa z udziałem prostytutek w hotelu w Moskwie z 2013 roku. Trump wszystkiemu zaprzeczył.

"Fakt, że takie metody są stosowane w stosunku do amerykańskiego prezydenta elekta, to z pewnością wyjątkowy przypadek, czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. To świadczy o znacznym stopniu degradacji elit politycznych na Zachodzie, w tym także w Stanach Zjednoczonych" – podkreślił Putin.

Prezydent Rosji zapewniał, że nie zna Trumpa i nigdy go nie spotkał, dlatego nie ma powodu, by go bronić lub atakować. Przypomniał również, że do Rosji Trump przyjechał na długo, zanim jeszcze zdecydował kandydować na prezydenta. TASS cytuje inną wypowiedź gospodarza Kremla, który wyraził wątpliwości, że Trump faktycznie mógł zaprosić do pokoju w hotelu w Moskwie dziewczyny lekkich obyczajów.

"To, po pierwsze, dorosły mężczyzna. Poza tym od wielu lat zajmował się organizowaniem konkursów piękności. Przebywał w towarzystwie najpiękniejszych kobiet na świecie. Trudno mi uwierzyć, że pobiegł do hotelu, by spotkać się z naszymi paniami nie do końca odpowiedzialnymi społecznie. Chociaż nawet one (w Rosji) są najlepsze na świecie, jednak mam wątpliwości, że Trump dał się na to złapać" — powiedział Putin. Według prezydenta Rosji, w Stanach Zjednoczonych, mimo zakończenia wyborów prezydenckich, trwa ostra walka polityczna, której uczestnicy chcą podważyć legalność wybranego prezydenta i uniemożliwić mu spełnienie obietnic wyborczych.

ansa/TVN24

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook