Jedynie prawda jest ciekawa


Terlikowski drze "Gazetę Wyborczą"

25.05.2016

"Jedyne co można zrobić z tym wywiadem to podrzeć, z debilami się nie rozmawia" - tak skomentował wywiad Renaty Grochal i Piotra Skwirowskiego z Janem Vincentem-Rostowskim, redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski.

W środowym wydaniu "GW" dziennikarze rozmawiali z z byłym wicepremierem i ministrem finansów oraz politykiem Platformy Obywatelskiej o sporze dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego i działaniach polskiego rządu. "Nie wystarczy zmienić konstytucji, bo oni wymyślą jakieś inne interpretacje jej słów. Przede wszystkim ci, którzy łamią konstytucję, muszą zostać ukarani. Nie może być tak, że jest jakaś gruba kreska i jedyną karą za próbę obalenia demokracji jest to, że przechodzi się do opozycji i za cztery lata można ponownie spróbować demokrację obalić" – stwierdził Rostowski.

Polityk dodał, że działania PiS są gorsze od działań komunistów "bo oni niszczą demokrację, a tamci jednak w końcu oddali władzę narodowi". "Czyli w zależności od tego, jak sprawy się potoczą, niektórzy politycy PiS mogą zasłużyć na wyższe kary niż komuniści" – powiedział Rostowski.

Tomasz Terlikowski ocenił, że wywiad z Rostowskim nasuwa wiele pytań. "Gdzie są ofiary PiS-u, bo ofiary komunizmu są i to dość mocne. Którzy to politycy PO siedzą w pudłach i są katowani w rozmaitych miejscach, tak jak robili to komuniści, gdzie są ofiary rozprawiania się, gdzie jest maturzysta zakatowany przez komunistów, bo nie podobała im się jego matka" – pytał Terlikowski i dodał: "Jak się mówi takie rzeczy, to trzeba brać za to odpowiedzialność za to co się mówi, albo się jest kompletnym imbecylem politycznym, tak jak pan Rostowskim (...) to nie jest opinia polityczna - podkreślił redaktor naczelny stacji".

"Jeśli ktoś nie dostrzega różnicy między partią, której nie lubi a zbrodniarzami, jeśli ktoś porównuje mordowanie polskich obywateli do zmian w prawie, do których partia ma prawo, to albo jest imbecylem i trzeba go leczyć, albo skazać za kwestionowanie zbrodni komunistów" - mówił Terlikowski. Przypomniał, że komuniści w Polsce nie ponieśli żadnej kary. "Jedyne co można zrobić z tym wywiadem to podrzeć, tak w dużym skrócie bo z debilami się nie rozmawia" - powiedział Terlikowski drąc gazetę.

[fot. Telewizja Republika]

źródło: Telewizja Republika/tp

 

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook