Jedynie prawda jest ciekawa


Telenowele zwiększają przestępczość?

21.01.2014

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył o wzrost przestępczości w kraju popularne telenowele, które - jego zdaniem - rozpowszechniają wśród młodych ludzi złe wartości i przedstawiają w korzystnym świetne przemoc i narkotyki - pisze we wtorek agencja AP.

W ubiegłym roku Maduro atakował z kolei pełne przemocy gry wideo oraz hollywoodzki hit "Spider-Man".

W poniedziałek wieczorem wiceprezydent Jorge Arreaza spotkał się z przedstawicielami prywatnych i państwowych stacji telewizyjnych, by dokonać przeglądu programów emitowanych w najlepszym czasie antenowym. Według Arreazy niektóre audycje mogą być niezgodne z ustawą z 2004 roku, która nakazuje, by promowały one tylko dobre wartości.

Do spotkania doszło po zeszłotygodniowym przemówieniu prezydenta Maduro, w którym skrytykował on popularną operę mydlaną "De todas maneras Rosa", produkowaną przez Venevision. Jak relacjonuje agencja AP, jedna z głównych bohaterek telenoweli, była królowa piękności, podaje swej matce truciznę. Nie jest jasne, czy władze podejmą kroki, by ograniczyć emisję popularnych w całej Ameryce Południowej oper mydlanych - pisze Associated Press. Według ONZ Wenezuela znajduje się na piątym miejscu jeśli chodzi o wskaźnik zabójstw. Organizacja pozarządowa o nazwie Wenezuelskie Obserwatorium Przemocy szacuje, że wskaźnik ten podczas 15-letnich rządów socjalistów wzrósł czterokrotnie.

Powodem wzrostu presji na rząd, by walczył z przestępczością, stało się niedawne zabójstwo byłej miss Wenezueli Moniki Spear i jej męża. Zginęli z rąk bandytów na oczach swej pięcioletniej córki. 

PAP, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook