Jedynie prawda jest ciekawa


Tatuaż uchroni Niemki przed uchodźcami?

19.08.2016

Młode Niemki unikają tego lata odkrytych basenów, ze strachu przed uchodźcami, i to mimo zapewnień MSW, że liczba gwałtów i innych napaści seksualnych, do których doszło w tym roku na pływalniach „nie jest wcale wyższa niż w poprzednich latach” – pisze niemiecki dziennik „Die Welt”.

By zachęcić kobiety do korzystania z basenów oraz kąpielisk władze powiatu Jezioro Bodeńskie w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia wymyśliły tymczasowy tatuaż, do przyklejenia na ramię lub inna część ciała, który ma dać mężczyznom (uchodźcom) wyraźnie do zrozumienia, że tych kobiet nie wolno dotykać.

Tatuaż, który wymyśliła pełnomocnik powiatu ds. kobiet i rodzin Veronika Wäscher-Göggerle, składa się z angielskiego słowa „No” (Nie), otoczonego przez (anielskie a może ptasie) skrzydła. Na dodatek każdy gość kąpieliska i basenu ma otrzymać do ręki komiks, który wyjaśnia „w sposób zabawny i zrozumiały co wolno robić na basenie a czego nie”.

„Szczególnie młodzi ludzie są niepewni. Nie wiedzą jak się zachowywać, co jest dozwolone. Chcemy im pomóc” -twierdzi Wäscher-Göggerle. Według „Die Welt” od sławetnej Sylwestrowej Nocy w Kolonii napaści seksualne w wydaniu uchodźców są „stałym tematem w mediach”. Wiele miast w Niemczech, w tym Stuttgart, zatrudniło prywatne firmy ochroniarskie do patrolowania parków, bo kobiety nie czuły się w nich już bezpieczne. Po kilku napaściach na tle seksualnym w odkrytym basenie w Kirchheim/Teck (powiat Esslingen), gmina także zdecydowała się na zatrudnienie prywatnych ochroniarzy. 

Niemiecki MSW podkreśla, że chociaż liczba odnotowanych ataków na tle seksualnym w basenach się silnie waha z roku na rok, nie zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich pięciu lat. Wäscher-Göggerle także nie chce, jak twierdzi, „stygmatyzować uchodźców”.

„Molestowanie seksualne na basenach i kąpieliskach zawsze istniało” - przekonuje. Teraz po prostu „ludzie zwracają na to większą uwagę”. To dziwne, bowiem policja w Düsseldorfie jeszcze w lipcu ostrzegała, że „liczba napaści seksualnych” w basenach za sprawą uchodźców „dramatycznie wzrosła”. Szczególnie na dzieci.

„Sprawcami są uchodźcy, którzy całymi grupami napadają na ofiary” - głosiła wewnętrzna notatka policji, która wyciekła do niemieckich mediów. W marcu policja w Oberhausen zatrzymała ośmiu imigrantów z Syrii i Tadżykistanu, którzy molestowali na basenie trzy dziewczynki w wieku 11, 12 i 14 lat. W maju 14-letnie Niemka została zgwałcona na basenie w Hamburgu przez dwóch afgańskich uchodźców.

W Niemczech jest ponad 6 tysięcy odkrytych i zakrytych basenów. Patrolowanie ich wszystkich jest według policji „niemożliwe”. Pytanie, czy tymczasowe tatuaże ze słowem „Nie” zdołają odstraszyć potencjalnych gwałcicieli. 

Ryb, welt.de

Fot. [n24.de]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook