Jedynie prawda jest ciekawa


Syn Wałęsy ukradł... świeczkę

25.04.2017

Do kradzieży doszło w jednym z toruńskich dyskontów.

W rodzinie Lecha Wałęsy nie brakuje „dziwnych przypadków” i „zbiegów okoliczności”. Bo jak inaczej można odnieść się do kradzieży świeczki zapachowej przez Sławomira Wałęsę? Syn byłego prezydenta twierdzi, że został niesłusznie posądzony i jest niewinny.

„Sławomir Wałęsa został zatrzymany przez ochroniarza dyskontu w niedzielę około godziny 19.30. Pracownik wezwał policję, bo podejrzewał, że klient ukradł świeczkę zapachową” - opisuje ten żałosny przypadek „Super Express”.

Do kradzieży doszło w jednym z dyskontów w Toruniu i na miejsce rzeczywiście przyjechała policja, która będzie badać sprawę. Doszło do wykroczenia.

„Będziemy przesłuchiwać świadków i zabezpieczymy monitoring” - powiedziała w rozmowie z gazetą podinspektor Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Toruniu. „Potwierdzam, że zatrzymany przez ochronę to Sławomir W.” - przyznała.

Syn Lecha Wałęsy nie przyznaje się do winy i twierdzi, że to nieporozumienie, a on został niesłusznie oskarżony.

„Nie ukradłem żadnej świeczki zapachowej. Miałem ją w kieszeni, bo w tym samym miejscu kupiłem ją dwa dni wcześniej. To musi być na monitoringu” - broni się Sławomir Wałęsa.

Dyskont do, którego poszedł na wieczorne zakupy, znajduje się nieopodal jego mieszkania. Mężczyzna przyznaje, że rzeczywiście w nim był, poszedł kupić piwo.

ann/se.pl

fot. [pixabay]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook