Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr żartuje z Tupolewa

08.03.2016

Znany aktor wręczał nagrodę podczas gali Polskich Orłów.

Podczas wczorajszej uroczystości wręczenia Polskich Orłów - nie zabrakło akcentów politycznych. A wszystko za sprawą Macieja Stuhra, który przed wręczeniem nagrody dla najlepszego aktora drugiego planu wygłosił specyficzną „laudację”.

Aktor żartował sobie z opony prezydenckiego samochodu, słów Kaczyńskiego o gorszym sorcie i z Tupolewa. "Przyszedłem dziś do Państwa, by ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu... Przepraszam, chciałbym być dobrze zrozumiany. Aktorzy drugiego planu to nie jest jakaś tam armia artystów wyklętych... przeklętych. Aktor drugoplanowy to nie jest ktoś, kto gdzieś tam się Wałęsa... pałęta. Aktor i aktorka drugiego planu to jest ktoś na kim stoi film jak na oponie... opoce. Przepraszam, miało być poważnie a państwo mają Tu-polew" - mówił Stuhr.

Publiczność gali przyjęła jego występ salwami śmiechu. Z komentarzy w internecie można jednak wnioskować, że kabaretowy występ aktora nie wszystkim przypadł do gustu. Jednak sam Stuhr nie ma sobie nic do zarzucenia. W rozmowie z Plotek.pl mówił: "Gale mają to do siebie, że są śmiertelnie nudne, długie i mają swoją powtarzalność. Jak już jestem na scenie, zawsze szukam jakiegoś żartu, czasami bardziej, czasami mniej wyszukanego" - tłumaczył się z żenujących żartów.

Mly/wPolityce.pl

Fot. [wPolityce]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CSJUBILEUSZ25fotoMINI

Czas Stefczyka V/2018

PDF (10,76 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook