Jedynie prawda jest ciekawa


Stuhr wyklaskany u Jandy

31.03.2016

Grupa widzów nie chciała oglądać aktora na scenie teatru.

Maciej Stuhr został „wyklaskany” w Teatrze Polonia. Był to protest przeciw żartom aktora z tegorocznej gali „Orłów” nawiązujących m.in. do katastrofy smoleńskiej i Żołnierzy Wyklętych - podaje niezależna.pl.

Aktor podczas gali wręczenia Polskich Orłów wygłosił krótką „laudację”, która wywołała lawinę komentarzy. A wszystko przez tematy, z których postanowił zażartować Stuhr.

Mimo krytyki aktor nie zdecydował się przeprosić. Wręcz przeciwnie, nie widział w swoich żartach niczego niestosownego.

Zamiast przeprosić za skandaliczne żarty Stuhr atakuje: „Od lat tupolewami i wyklętymi wycieracie gębę zbijając polityczny kapitał”

Kilka osób postanowiło jednak dosadniej zwrócić uwagę Stuhrowi na jego „specyficzne” poczucie humoru. Jak wynika z relacji portalu niezależna.pl podczas wtorkowego wystawienia spektaklu „Boska” protestujący postanowili nawiązać do tradycji „wyklaskiwania” aktorów kolaborujących z okupantami. Gdy na scenie pojawił się Maciej Stuhr, grupa osób wstała i zaczęła krzyczeć „brawo”.

„Chcieliśmy, żeby poczuł i zrozumiał, że nie zgadzamy się na żartowanie ze śmierci czy to Żołnierzy tzw. II konspiracji podziemia niepodległościowego czy niewinnych ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 r.” — mówi portalowi jedna z osób protestujących. Drugi rozmówca wypowiada się w podobnym tonie.

Według niezależnej.pl Krystyna Janda miała przerwać spektakl, by zażądać od ochrony wyproszenia młodych ludzi z teatru. Ci mieli jednak opuścić budynek wcześniej.

Do tych doniesień odniosła się Fundacja Krystyny Jandy, nazywając je „tendencyjnymi”. Nie zaprzeczyła jednak, że do protestu doszło. W komentarzu zmieszczonym w jednym z portali społecznościowych przedstawiła swoją wersję wydarzeń.

Niezależnie od liczby, a tym bardziej wieku protestujących, to zdarzenie powinno dać aktorowi wiele do namysłu. Bo z pewnością tym razem nie było mu już tak do śmiechu.

wPolityce.pl/niezalezna.pl

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook