Jedynie prawda jest ciekawa


Srebro dla Pawła Tarnowskiego

28.04.2014

Zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego Paweł Tarnowski zdobył srebrny medal w Pucharze Świata ISAF we Francji kończącym sezon 2013/2014.

Regaty Pucharu Świata ISAF, uznawane w środowisku żeglarstwa olimpijskiego za najważniejsze
i najtrudniejsze, odbywały się u wybrzeży francuskiego Hyeres. Od 19 do 26 kwietnia br. rywalizowali ze sobą najlepsi na świecie zawodnicy klasy olimpijskiej. Paweł Tarnowski zdobył srebro w klasie RS:X.

- Na starcie RS:X stanęło dziewięćdziesięciu zawodników z całego świata – mówi zawodnik.

– Nie zabrakło ścisłego światowej czołówki i właśnie dlatego drugie miejsce w tych zawodach jest dla mnie szczególnym sukcesem. Udało mi się pokonać wszystkich obecnych medalistów z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Mimo że to dopiero mój drugi sezon w seniorskim windsurfingu, wiem, że jestem w stanie walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie. To daje dużo motywacji do dalszej pracy.

Podczas Regat Pucharu Świata ISAF odbyło się szesnaście wyścigów. Paweł Tarnowski zwyciężył
w czterech z dziesięciu wyścigów finałowych. Zawodnik SKŻ już przygotowuje się do kolejnych zawodów.

- W tym sezonie głównym moim celem są Mistrzostwa Świata, które odbędą się we wrześniu w Hiszpanii – dodaje młody sportowiec. – Wcześniej, w lipcu próbą generalną będą Mistrzostwa Europy.

Paweł Tarnowski ma swoim koncie wiele sukcesów, między innymi zwycięstwo w windsurfingowej klasie RS:X w Europejskiej Lidze Mistrzów w 2013 roku, tytuł Mistrza Europy i Świata Juniorów 2011 i 2012, Mistrzostwo Polski seniorów RS:X i juniorów FORMULA w 2012 roku.

W drodze do sukcesów zawodnika wspierają sponsorzy. Współpraca Pawła Tarnowskiego z Kasą Stefczyka rozpoczęła się już w 2009 roku. Obecnie żeglarza oprócz Kasy Stefczyka wspiera również Fundacja Stefczyka.

 


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook