Jedynie prawda jest ciekawa


Sorrentino nakręci film o... Berlusconim

21.07.2017
Berlusconiwiki
Sorrentino nakręci film o... Berlusconim

Włoski reżyser, laureat Oscara Paolo Sorrentino spotkał się z byłym premierem Silvio Berlusconim, o którym nakręci film - podał w piątek dziennik "Il Messaggero" na stronie internetowej. Według gazety polityk jest zachwycony tymi planami i oferuje swoją pomoc.

Rzymska gazeta ujawniła, że Sorrentino, autor oscarowego filmu "Wielkie piękno" i serialu "Młody papież", został przyjęty przez 80-letniego Berlusconiego w Rzymie. Byłemu szefowi rządu i liderowi partii Forza Italia towarzyszył jego adwokat Niccolo Ghedini.

Jak pisze "Il Messaggero", obrońca Berlusconiego jest zaniepokojony projektem Sorrentino i opracowuje "ewentualne strategie prawne" w związku z filmem pod tytułem "Loro" (wł. Oni) , który - jak zaznacza gazeta - będzie nie tylko wydarzeniem kinematograficznym, ale również politycznym. 
Ponadto w spotkaniu uczestniczył wieloletni, zaufany współpracownik byłego premiera Gianni Letta, szef Urzędu Rady Ministrów za rządów Berlusconiego.

Jak zauważa dziennik, zdecydowanie mniej zaniepokojony planami filmowymi Sorrentino jest sam Berlusconi, który na spotkaniu "tryskał energią i był bardzo radosny". W relacji przytoczono słowa polityka do filmowca: "Jest pan nadzwyczajnym reżyserem, moim absolutnie ulubionym, widziałem wszystkie pana filmy i oddaję do pana dyspozycji wszystko, czego pan chce". Berlusconi zaproponował następnie reżyserowi, by nakręcił zdjęcia w jego posiadłościach: Arcore koło Mediolanu lub w Villa Certosa na Sardynii. - To spektakularna i nieoczekiwana oferta - ocenił "Il Messaggero".

Rzymski dziennik przytacza również słowa laureata Oscara, które - jak podkreśla - dają wyobrażenie, jaki może być film o kontrowersyjnym polityku i magnacie medialnym, który przez wiele lat dominował na włoskiej scenie politycznej. - Nigdy nie uważałem, że można podzielić ludzkość na dwie kategorie: anioły i demony, wszyscy jesteśmy przeciętnymi grzesznikami - powiedział Sorrentino.

Ten włoski reżyser"nie ocenia, lecz obserwuje", co udowodnił filmem "Divo" o byłym siedmiokrotnym premierze Włoch Giulio Andreottim - zauważył "Il Messaggero".

Zdjęcia do filmu "Loro" mają się rozpocząć w sierpniu. Polityka zagra znany aktor, odtwórca głównej roli w "Wielkim pięknie" Toni Servillo. Będzie to już drugi film o Berlusconim, po głośnym "Kajmanie" Nanniego Morettiego z 2006 roku.

Wcześniej media podały, że Sorrentino spotkał się też z drugą żoną Berlusconiego, Veroniką Lario, z którą jest w separacji.

PAP/wikicommonsWarto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook