Jedynie prawda jest ciekawa


Skiba zwolniony z TVP

12.11.2016

Lider "Big Cyca" nie będzie prowadził programu "W tyle wizji".

Krzysztof Skiba przestanie prowadzić programy „W tyle wizji” oraz „W tyle wizji extra” na antenie TVP.info. Sam zainteresowany przekonuje, że decyzja władz Telewizji to odpowiedź na jego klip o ekshumacjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jako pierwszy o zakończeniu współpracy Skiby z TVP poinformował były pracownik tej telewizji, Tomasz Sekielski.

„Wczoraj rozmawialiśmy m.in. o „dobrej zmianie”, dziś dowiedziałem się że Krzyśkowi Skibie TVP podziękowała za współpracę” – napisał Sekielski na Twitterze wrzucając zdjęcie ze Skibą.

Krzysztof Skiba był uznawany za prowadzącego, który jest najbardziej krytyczny wobec obecnej władzy. Przeciwnicy rządu zarzucali mu jednak, że swoją twarzą firmuje „dobrą zmianę” i uwiarygadnia brak prawdziwego pluralizmu w TVP.

Skiba oraz jego zespół „Big Cyc” od początku wspierają Komitet Obrony Demokracji, m.in. występując na koncertach po marszach tej organizacji. Wystąpili na ostatnich marszu KOD z okazji Święta Niepodległości.

Do zwolnienia Skiby odniósł się też inny prowadzący, Rafał Ziemkiewicz. W odpowiedzi na prośbę słuchaczki, by nie pokazywano lidera „Big Cyca”, dziennikarz „Do Rzeczy” odpowiedział:

„Krzysztof Skiba sam się wykopał z tego programu. Nie jest tak, że przeszkadza nam, że ktoś w naszym gronie ma inne poglądy, natomiast są pewne tabu, pewne kulturowe granice”.

Główny zarzut wobec Skiby to sprawa nagranego przez niego klipu, w którym drwi z pomysłu ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Filmik ukazał się na jednym z profili z na Facebooku.

Oto kilka cytatów z dzieła Skiby:

„Aby omamić ten naród dumny, trzeba smoleńskie rozgrzebać trumny”.

„Obok jest noga, a dalej głowa, kilka piszczeli – do worka schować”.

„Trzeba zrobić cyrk nad szczątkami, by sława brata trwała latami”.

Skiba był prowadzącym „W tyle wizji” od początku emisji programu.

Mly/wirtualnemedia.pl

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 2. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 3. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 4. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 5. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 6. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 7. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 8. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook