Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal na festiwalu w Cannes!

16.05.2018
lars-von-trier
Skandal na festiwalu w Cannes!

Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

Na tegorocznym festiwalu w Cannes ponad 100 osób opuściło premierę filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”. 

Film opowiada historię seryjnego mordercy, który planuje dokonanie swojej ostatniej zbrodni. Zabójca ma na swoim koncie zarówno kobiety, jak i mężczyzn, dzieci, czy zwierzęta. Nie ma w sobie odrobiny empatii, a swoich zbrodni dokonuje z zimną krwią. Jednak nie sama fabuła wywołała oburzenie widowni, lecz brutalność i obsceniczność przekazu. Po seansie w mediach społecznościowych zawrzało:

Przypomnijmy, że Lars von Trier ma na swoim koncie niejeden kontrowersyjny film – wyreżyserował chociażby „Nimfomankę”. Reżyser powrócił w tym roku do Cannes po siedmiu latach, kiedy to w 2011 roku podczas konferencji prasowej oznajmił, że „rozumie Hitlera” i „jest nazistą”, z czego później się wycofał. Jednak kontrowersyjne wypowiedzi i odważne produkcje mogą nie być największym grzechem Triera. W październiku 2017 r. islandzka piosenkarka Björk, w ramach internetowej akcji #metoo, ujawniła, że była molestowana przez duńskiego reżysera, choć nie ujawniła nazwiska oprawcy. Podejrzenia padły na Triera, który nie przyznał się do nadużywania swojej pozycji. 


mp

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 4. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 5. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook