Jedynie prawda jest ciekawa


Shaded zablokowana na Facebooku za groźby pod jej adresem

24.11.2016

„Na 30 dni zablokowano mi narzędzie pracy. Nie mogę kontaktować się z ofiarami, którym pomagam” - napisała na Twitterze szefowa fundacji Estera.

Miriam Shaded otrzymała serię wulgarnych wiadomości, w których nie brakowało pogróżek. Kiedy postanowiła opublikować jeden z takich wpisów na Facebooku, jej konto zostało częściowo zablokowane. „Na 30 dni zablokowano mi narzędzie pracy. Nie mogę kontaktować się z ofiarami, którym pomagam” - napisała na Twitterze szefowa fundacji Estera.

- K..wa jedna jak Cię tylko dorwe to bęzie twoja d..a biedna - to tylko jedna z wielu gróźb seksualnych, jakie otrzymała Shaded od Osamy J.

Zrzut ekranu z takiej konwersacji opublikowała na Facebooku, a wszystko opatrzyła komentarzem: - Aha… Panowie, i co ja mam takiemu pokojowemu muzułmaninowi odpisać?

Wpis ten został usunięty przez Facebooka, ponieważ „nie spełniał on standardów społeczności”.

Na tym się nie skończyło. Shaded straciła możliwość publikowania postów na FB przez 30 dni.

Szefowa fundacji Estera w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że takie działanie Facebooka to skandal. Dodaje, że opublikowała tylko część wiadomości, które otrzymywała systematycznie od około roku. Niektóre były pisane po arabsku.

- Z innych wpisów można wywnioskować, że jest muzułmaninem. Później, gdy o sprawie zrobiło się głośno, tłumaczył, że ktoś mu się włamał na konto. Jak można jednak przez ponad rok nie zauważyć, że ktoś wysyła z jego konta obraźliwe treści? - pyta z niedowierzaniem.

Zapowiada też złożenie wniosku do prokuratury. - Z treści tych wiadomości wynika, że ten pan może być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która uprowadza kobiety. Wpisy sugerują, że mógł coś takiego już zrobić. Dlatego chcę, by sprawie przyjrzały się odpowiednie organy ścigania - podkreśla Shaded.

[fot. youtube.com]

lap/wp.pl/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook