Jedynie prawda jest ciekawa


Seoul International Aerospace & Defense Exhibition 2017

17.10.2017
seul
Seoul International Aerospace & Defense Exhibition 2017

Od wtorku, 17 października trwają targi ADEX 2017, gdzie wśród przedsiębiorstw z całego świata swoją ofertę produktów na rynki azjatyckie prezentuje również Polska Grupa Zbrojeniowa.

ADEX jest wydarzeniem odbywającym się cyklicznie co dwa lata. Na targach w Seulu swoją ofertę przedstawiają setki wystawców z dziesiątek krajów na całym świecie. W tym roku odbędzie się już XI edycja wydarzenia i zarazem czwarta tego typu duża impreza, na której prezentuje się polska zbrojeniówka.

Zainteresowanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej rynkami Azji Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej jest podyktowane dużym popytem na przemysł obronny w krajach na tej szerokości geograficznej. Ze względu na dynamiczną sytuację międzynarodową kraje tego regionu przeznaczają rok do roku miliardy dolarów na zakup sprzętu i wyposażenia dla swoich sił zbrojnych. O potencjale tej części świata świadczą chociażby dane Instytutu Sztokholmskiego, według których tylko licząca 30 milionów obywateli Malezja wydaje rocznie na zakup uzbrojenia kwoty rzędu 4,5 miliarda dolarów. Działania Grupy PGZ wspierają swoją obecnością przedstawiciele rządu: sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marek Magierowski.

– Państwa z tego regionu wykazują się innowacyjnością oraz wysoką kulturą pracy w koprodukcji zaawansowanych produktów z sektora obronności, czego doskonałym przykładem jest nasza współpraca z Hanwha przy armatohaubicy „Krab”. Swoją aktywność tutaj skupiamy zatem nie tylko na poszukiwaniu rynków zbytu dla naszych rozwiązań, ale również na pozyskiwaniu potencjalnych partnerów, razem z którymi moglibyśmy wspólnie opracowywać i oferować produkty dla sił zbrojnych państw Unii Europejskiej oraz na rynki trzecie. Posiadając ponad 17 tysięcy wykwalifikowanych pracowników i dysponując potencjałem 60 spółek w Polsce oferujemy doskonałe warunki wsparcia ekspansji na rynki Europy i Afryki – powiedział Prezes Grupy PGZ, Błażej Wojnicz.

W Seulu Grupa PGZ promuje między innymi znajdujące się już na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP systemy artyleryjskie: 155 mm armatohaubicę „Krab” oraz 120 mm samobieżny moździerz „Rak”. Podwozie „Kraba” jest przykładem współpracy pomiędzy polskim a koreańskim przemysłem – w 2014 r. zostało ono zakupione od Hanwha Land Systems (wcześniej Hanwha Techwin), a obecnie trwają w Polsce przygotowania do rozpoczęcia krajowej produkcji największych elementów składowych tych wozów. Pierwsza partia podwozi została sprowadzona do Polski, zaś kolejne zostaną wyprodukowane w zakładach Huta Stalowa Wola S.A., odpowiadających również za produkcję moździerzy „Rak”.

 

Fot.: PGZ

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CSJUBILEUSZ25fotoMINI

Czas Stefczyka V/2018

PDF (10,76 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook