Jedynie prawda jest ciekawa


Róża Thun przerażona żółtymi znakami z czołgiem

12.06.2016

W związku z międzynarodowymi ćwiczeniami Anakonda-16, w których uczestniczą przedstawiciele sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich, na wybranych obiektach mostowych i drogach, zostały wprowadzone znaki wojskowe klasyfikacji obciążenia (klasy MLC).

Znaki te obowiązują tylko i wyłącznie transporty wojskowe poruszające się po drogach i nie mają wpływu na pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wskazują klasę obciążenia mostu lub skrajne wymiary obiektu.

Wprowadzenie nowego oznakowania dróg nie zauważyła Róża Thun. Gdy ujrzała więc znaki drogowe, na których widać m.in. symbol czołgu, popadła w histerię. Europosłanka PO przedstawiła od razu teorię, co mogą one oznaczać. Niestety dość daleką od prawdy…

Na Twitterze zdziwiona Thun zamieściła zdjęcie znaku drogowego z pytaniem o jego znaczenie. Postawiła również kolejne pytanie z szokującą tezą. „Co oznacza niezliczona ilość takich znaków na drogach? Czyżby minister Macierewicz szykował na nas wojnę? 

 roza

 
Na te słowa szybko zareagowali internauci. „Boże, i ona nas reprezentuje na arenie międzynarodowej” - napisał, zszokowany, jeden z użytkowników Twittera. „Co za ignorancja! Niebywałe1” - skomentował kolejny. 

Ryb, wpolityce.pl

Fot. [Twitter/@FilipWlodarczyk/eppgroup.eu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook