Jedynie prawda jest ciekawa


Putin "Najwyższym Przywódcą"?

20.08.2014

Władimir Żyrinowski zgłosił wniosek nadania Putinowi przydomka „Najwyższego Przywódcy” lub „Wodzem Narodu”. Ma to być przywróceniem XIX-wiecznych tradycji carskich, ale obserwatorom bardziej przypomina to nomenklaturę północnokoreańską.

Jeszcze niedawno Lider partii „liberalno-demokratycznej” zapowiadał starcie z powierzchni ziemi Polski za to, że ta na swoim terytorium utrzymuje amerykańskie instalacje obronne. Dziś zajął się polityka wewnętrzną.

Oprócz mianowania Putina na "wodza narodu", rosyjski polityk chce powrócić do symboli Imperium Rosyjskiego biało-żółto-czarnej flagi obowiązującej w XIX w i hymnu „Boże chroń cara”. Dodatkowo Żyrinowski postulował przerzucenie pod granicę Rosji jak największej ilości żołnierzy i uzbrojenia, by zastraszyć inne kraje swoim potencjałem.

Polityk zaproponował zrezygnowanie z instytucji wyborów i militaryzację gospodarki – gdyż w tylko w takich warunkach może ona pracować efektywnie. Jego zdaniem, najlepszym sojusznikiem Rosji powinny być kraje muzułmańskie.

Na koniec rosyjski radykał zaproponował, by do walki w Donbasie wykorzystać ludzi siedzących w rosyjskich więzieniach. 

Według relacji Putin i Miedwiediew uśmiechali się słuchając propozycji weterana rosyjskiej polityki. "Wszytko co powiedział Władymir Wolfowicz - to jego osobiste zdanie, które nie zawsze zbiega się z oficjalną pozycją Rosyjskiej Federacji, jednak nieźle kręci" - podkreślił Władymir Putin w swoim komentarzu. Jego zdaniem, w kraju panuje swoboda słowa i dlatego nikt nie może zabronić wygłaszania tego typu postulatów. 

Slaw/ belsat.eu

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook