Jedynie prawda jest ciekawa


Putin na baczność przed swoim szefem z KGB

08.05.2017

Mentalności i specyficznego charakteru zmienić nie da rady. J

Mentalności i specyficznego charakteru zmienić nie da rady. Jak czytamy na stronach rosyjskiej agencji Ria Novosti, prezydent Rosji Władimir Putin w przeddzień tzw. Dnia Zwycięstwa odbył bardzo ciekawą wizytę.

Putin odwiedził przedstawiciela KGB w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego NRD - Lazarus Matveeva (w 90. rocznicę urodzin) - który był szefem Putina, gdy ten pracował w KGB na odcinku w Dreźnie. Młody Putin był tam swojego czasu rezydentem KGB, tajnej radzieckiej policji politycznej, a wypełniał tam szpiegowską misję.

Rosyjski prezydent pojawił się u Matveeva w towarzystwie swoich kolegów z tamtych czasów: Nikołaja Tokariewa i Siergieja Czemezowa.

Agencja donosi, że Putin zaproponował toast za zdrowie celebransa. Jako prezent zaś Putin przywiózł specjalny zegarek, a także kopię gazety „Prawda”, wydaną właśnie w 1927 roku, gdy na świecie pojawił się Matveev.

Co zwróciło naszą uwagę, to postawa Putina. Zazwyczaj pełen teatralnego luzu i pogardy dla swoich rozmówców - tym razem stoi na baczność…

LL

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook