Jedynie prawda jest ciekawa


Przyśnił mi się Jezus

06.07.2015

W ciągu ostatnich 10 lat na chrześcijaństwo przeszło więcej muzułmanów niż w ciągu całej historii islamu - podkreśla pastor Tom Doyle, cytowany przez portal gosc.pl.

Doyle i jego żona od 11 lat pracują jako misjonarze na Bliskim Wchodzie i w środkowej Azji. W wywiadzie dla CBN News amerykański duchowny opowiadał o muzułmanach, którzy przeszli na chrześcijaństwo po tym, gdy przyśnił im się Jezus. Ich świadectwa zebrał w wydanej w 2012 r. książce pt. „Dreams and visions: Is Jesus Awakening the Muslim World?”

- Prawie połowa spotkanych przez nas muzułmanów, którzy zostali chrześcijanami mówi nam, że zanim przyjęli chrześcijaństwo, przyśnił im się Jezus - twierdzi Doyle.

Przytacza niezwykłą historię pewnej muzułmanki, która trafiła do kliniki, gdzie pracował. Podczas rozmowy z lekarzem kobieta zapytała go, czy jest chrześcijaninem.

- Nie wiedział, co odpowiedzieć. Nie chciał spalić rozmowy już na samym początku, powiedział jednak: „Tak, jestem”- relacjonuje pastor.

Kobieta miała na sobie burkę, która zasłaniała niemal całe ciało. Podciągnęła delikatnie rękaw, pokazała lekarzowi wytatuowany na przedramieniu krzyż i powiedziała: „Kocham Jezusa”. Zaniemówił ze zdumienia. Spojrzał na jej męża, który stał kilka metrów dalej. Mężczyzna pomachał mu i wyszeptał: „Ja też”.

Strach przed reakcją otoczenia powoduje, że wiele osób ukrywa fakt przejścia na chrześcijaństwo, spotykając się na modlitwę wieczorami lub w nocy. Pastor Doyle twierdzi, że momentem przełomowym były ataki na World Trade Center, kiedy to każdy muzułmanin musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bycie dobrym wyznawcą islamu jest tożsame z zabijaniem niewiernych. Jak podkreśla misjonarz, większość muzułmanów nie aprobuje tego. Apeluje o modlitwę za muzułmanów, którzy stanowią 1/5 populacji. Podkreśla, że zadaniem chrześcijan jest niesienie Ewangelii na krańce świata.

- Oni potrzebują Jezusa. Myślę, że strategią szatana jest, abyśmy bali się muzułmanów lub nienawidzili ich. To nie jest biblijna postawa. Jeśli będziemy kogoś nienawidzić, to nie będziemy skłonni mówić tej osobie o Jezusie - wyjaśnia pastor Tom Dayle.

bzm/gosc.pl

[Fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook