Jedynie prawda jest ciekawa


Prostacka akcja KOD. Wygwizdali prezydenta w NJ

21.09.2016

Do bulwersującej sytuacji doszło ostatnio w Nowym Jorku. Grupa amerykańskiej Polonii razem z KOD wygwizdała parę prezydencką przed konsulatem generalnym RP. Okazuje się, że ci, którzy wywołali tę awanturę są związani z byłym ambasadorem Polski w USA Ryszardem Sznepfem i byłą konsul Urszulą Gacek.

„Marionetka”, „Trybunał Stanu!”, "Konstytucja, konstytucja” - takimi słowami, oraz buczeniem, wygwizdaniem, napluciem na prezydencki samochód i innymi chamskimi gestami grupa kilkunastu działaczy KOD „przywitała” prezydenta i jego małżonkę w Nowym Jorku. 

Pierwsza Dama wykazała się w tej sytuacji prawdziwą klasą, przesyłając awanturnikom „buziaka”. 

Organizatorzy tej akcji nie są przypadkowymi osobami, lecz jak wyszło na jaw, mają wiele wspólnego z usuniętą konsul RP w Nowym Jorku Urszulą Gacek oraz byłym ambasadorem RP w USA Ryszardem Sznepfem. Dyplomaci niejednokrotnie przyjmowali u siebie Zbigniewa „Ziggy'ego” Sidorskiego, który brał udział w opluwaniu prezydenckiej limuzyny, a także Beatę Bojar, dumną z nazwania Andrzeja Dudy „szmatą”, czym nie omieszkała pochwalić się na jednym z portali społecznościowych. 

Sidorski na dodatek zna się bardzo dobrze z prezesem TK Andrzejem Rzepliński. Znalezione w sieci zdjęcia ilustrują dokładnie ich powiązania.

Nasuwa się pytanie, czy zdarzenie przed konsulatem nie była zemstą polityczną za odwołanie wspomnianych dyplomatów. Oburza również fakt, że KOD nie dostrzegł w zachowaniu swoich członków niczego haniebnego.

ak/wPolityce.pl

[fot. YouTube/Twitter: Marsz Niepodległości]
 

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook