Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Poznania na ringu z Saletą

13.09.2016

Pod koniec października prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzy się w ringu bokserskim z pięściarzem Przemysławem Saletą. Dochód z charytatywnej gali bokserskiej wesprze rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu.

"Decyzja o ponownej walce bokserskiej była trudna, ponieważ nie miałem już zamiaru wchodzić do ringu. Mam już swoje lata, pewną funkcję, natomiast wizyta w tym szpitalu, świadomość potrzeb i prośba organizatora, motywowana tym, że mój udział wpłynie na zwiększenie środków w ramach akcji - ułatwiło mi tę decyzję. Uważam też, że jest to wręcz moim obowiązkiem, by w takich sytuacjach nie odmawiać" - powiedział we wtorek dziennikarzom prezydent Jaśkowiak. 

Charytatywna gala bokserska Biznes Boxing Polska odbędzie się 29 października w Poznaniu. Będzie to już kolejny pojedynek prezydenta Poznania w ramach akcji charytatywnej - w ub. roku stoczył walkę z Dariuszem Michalczewskim. 

"Tegoroczna walka będzie trudniejsza, ponieważ w ubiegłym roku Darek Michalczewski dysponował taką przewagą umiejętności, że od samego początku kontrolował walkę. Mam jednak nadzieję, że moje umiejętności tak się poprawiły, że będę w stanie zaskoczyć Przemka Saletę i z tego punktu widzenia ten pojedynek może być ciekawszy" - zapewnił Jaśkowiak. 

Przemysław Saleta podkreślił natomiast, że nie wychodzi z założenia, "by prezydentowi zrobić jakąś krzywdę", ale też nie zamierza go przesadnie "oszczędzać". Jak mówił, "Mam nadzieję, że walka będzie dobrym widowiskiem, że prezydent mnie nie zlekceważy i dobrze się przygotuje. Nie będzie lekkich ciosów, i co mi się podoba, pan prezydent tę walkę także traktuje poważnie. Tutaj nie ma udawania" - powiedział Saleta. 

Dochód z charytatywnej gali bokserskiej wesprze rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. 

Jak podkreślono na konferencji prasowej, planowana inwestycja obejmie budowę czterokondygnacyjnego bloku szpitalnego o powierzchni niemal 3,5 tys. m kw. W nowym skrzydle kliniki miałby się znaleźć oddział onkologiczno-hematologiczny mieszczący 54 łóżka dla chorych pacjentów oraz m.in. Stanowisko opieki neonatologicznej, nowoczesne pracownie diagnostyczne, sale rehabilitacyjne, gabinet USG. 

Władze kliniki podkreślały, że inwestycja "w znaczącym stopniu poprawi warunki leczenia i rehabilitacji pacjentów (...) Obecnie sale są przepełnione, rodzice, którzy chcą być przy dziecku mają do dyspozycji zaledwie krzesło przy łóżku, brakuje też zaplecza socjalnego dla opiekunów". 

Koszt budowy nowego skrzydła kliniki to ponad 30 mln zł. Placówka, aby ubiegać się o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej musi dysponować wkładem własnym w wysokości 15 proc. tej kwoty, czyli ok. 4,5 mln zł. 


ak/PAP 

[fot. YouTube/Top Boxing PL]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook