Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda prywatnie

26.01.2017

Andrzej Duda opowiedział o swoich pasjach muzycznych, sporcie i językach obcych.

Prezydent Andrzej Duda był gościem portalu Telewizji Republika. W rozmowie z dziennikarką odpowiedział na kilka pytań, które nie dotyczyły polityki.


Prezydent mówił m.in. o tym jakiej muzyki słucha. „Lubię słuchać raczej muzyki spokojnej. Lubię np. piosenki Cohena, lubię delikatny Jazz, Blues. Jako młody chłopak lubiłem słuchać Dire Straits. Lubię taką klasykę jak Pink Floyd” - powiedział. „Z chęcią wybrałbym się na koncert Pink Floydów” - dodał.


Pytany o swoją pasję do narciarstwa mówił, że nie było nigdy szansy, by zamiast kariery politycznej wybrał sportową. „Nie miałem takich planów i nie było takiej możliwości. Poważniejsze narciarstwo to nie było moje dzieciństwo, ale już dorosłe życie. Bardziej sportowe narciarstwo zacząłem mając 30 lat” - mówił Duda.


Andrzej Duda nie spędza w pracy ustawowych ośmiu godzin. Praca prezydenta to zazywczaj siedzenie do późnych godzin. „Nie zdarza mi się kończyć dnia pracy wcześniej niż przed 22:00. Staram się jednak znaleźć momenty wolnego czasu, by spędzić go z rodziną. Co mnie najbardziej odstresowuje? Narciarstwo” - powiedział. „Odstresowują mnie też spacery. Co jest też dobre dla higieny, bo tryb pracy prezydenta to tryb siedzący. Lubię spacerować pośród drzew” - dodał.

Tłumaczył też jak wygląda sytuacja z jego znajomością języków obcych. „Mówię po angielsku, porozumiewam się bez problemów, choć nie mówię, że jest to perfect. Jak trzeba, to występuję publicznie po angielsku. Znam też rosyjski, bo chodziłem do szkoły, w której był eksperymentalny program, że uczyliśmy się tego języka od drugiej klasy” - powiedział. „Rozumiem też niemiecki, ale nie mówię po niemiecku” - dodał.


Mly/telewizjarepublika.pl


fot. [YouTube]


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CSJUBILEUSZ25fotoMINI

Czas Stefczyka V/2018

PDF (10,76 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook