Jedynie prawda jest ciekawa


Powstanie klasa dla przyszłych kolarzy i speedrowerzystów

09.04.2013

Klasa sportowa rozszerzona o zajęcia dla przyszłych kolarzy i speedrowerzystów zostanie otwarta we wrześniu w jednym z gimnazjów w Częstochowie – poinformował Urząd Miasta w Częstochowie. Nabór chętnych dziewcząt i chłopców już się rozpoczął.

"Taka klasa to dobry pomysł, bo mamy w mieście tradycje speedrowerowe, bierzemy udział w rajdach rowerowych, poza tym będziemy budować przechowalnię rowerów i zachęcać uczniów, żeby na rowerach jeździli do szkoły. Chcemy wśród nich promować zdrowy styl życia" - powiedziała dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie Beata Strzelecka-Mach.

Przyszli kolarze i speedrowerzyści będą się uczyć w klasie sportowej o dwóch profilach - kolarsko-speedrowerowym i siatkarskim. "Program będzie realizowany przy współpracy Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa-Sekcja Speedrowerowa Lwy Częstochowa. Już w tym roku chłopcy mieli zajęcia na torze speedrowerowym, który jest położony obok szkoły. Młodzież garnie się do tego a klub udostępni nam obiekt i rowery" - dodała Strzelecka-Mach.

Nabór do klasy już się rozpoczął. Przewidziano w niej 12 miejsc na profil kolarsko-speedrowerowy i 16 miejsc na siatkarski.

Uczniowie nowej grupy ćwiczeniowej, oprócz normalnych zajęć szkolnych, będą brali udział w dodatkowych lekcjach wychowania fizycznego, a także w treningach, zawodach i obozach szkoleniowych poświęconych rozwijaniu umiejętności kolarskich i speedrowerowych.

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj w ramach podpisanej ze Stowarzyszeniem Speedway Fan Club Częstochowa-Sekcja Speedrowerowa Lwy Częstochowa umowy o współpracy, miasto zobowiązuje się m.in. do zapewnienia tygodniowo dziesięciu godzin wychowania fizycznego a klub zobowiązał się do organizowania m.in. transportu na zawody, zajęć treningowych, zapewnienia sprzętu i współpracy trenera klubu z nauczycielem wychowania fizycznego.

Tutaj dodał, że będzie to jedna z pierwszych tego typu klas w Polsce. "W szkołach powstają klasy o profilu przeważnie piłka nożna, pływanie, a przecież tyle pięknych dyscyplin uprawiamy w kraju. Dlatego w przyszłości będziemy chcieli uruchomić także klasy związane ze sportami motorowymi o specjalności żużel i mini żużel, być może już w ramach jednej klasy" - powiedział PAP popularyzator sportu i prezes Speedway Fan Club Częstochowa Janusz Danek.

Klasa sportowa z rozszerzonym programem wychowania fizycznego w zakresie speedrowera i kolarstwa dla dziewcząt i chłopców ruszy we wrześniu.

PAP, lz

[fot: sxc.hu] 

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook