Jedynie prawda jest ciekawa


Pomóż spełnić marzenia Niepokonanych

16.09.2014

15 września br. ruszył konkurs na projekt osłon na koła wózków inwalidzkich - „Marzenia Niepokonanych”. Organizatorem są działające pod wspólną marką SKOK Ubezpieczenia dwa towarzystwa – TUW SKOK oraz TU SKOK ŻYCIE SA. Tym samym SKOK Ubezpieczenia zostały pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym, które podjęło tego typu działania niosące pomoc ludziom poszkodowanym przez los.

Zadaniem osób biorących udział w akcji konkursowej jest zaprojektowanie osłony na koła do wózków inwalidzkich za pomocą dedykowanego do tego programu graficznego lub robiąc projekt graficzny własnoręcznie. Warto przypomnieć, że osłony na kołach wózków inwalidzkich zabezpieczają dłonie ich użytkowników przed przypadkowymi otarciami i kontuzjami, chronią szprychy przed uszkodzeniami mechanicznymi, a do tego podnoszą walory estetyczne wózka.  

Nagrodą w konkursie „Marzenia Niepokonanych” jest komplet osłon na koła wózka inwalidzkiego zawierający wybrany projekt graficzny. Zwycięska koncepcja zostanie naniesiona na koła wózków, które trafią do 40 osób - ich użytkowników. – Organizując konkurs „Marzenia Niepokonanych” chcemy sprawić, aby pod pojęciem "dobry wózek" kryła się nie tylko jego funkcjonalność. "Dobry wózek" to również taki, który jest maksymalnie dopasowany do pacjenta, także pod względem wyglądu – mówi Jacek Jewuła, kierownik Zespołu Marketingu SKOK Ubezpieczenia. -  Stawiamy na pomysłowość i oryginalność projektów – dodaje. 

Partnerami merytorycznymi Konkursu są: Fundacja Sztuka Życia - Niepokonani oraz właściciel marki - superoslony.pl. Więcej o konkursie już wkrótce będzie można przeczytać na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, który sprawuje patronat medialny nad projektem. 

Zadanie można wykonać: 

- wykorzystując do tego program dostępny na stronie http://www.superoslony.pl/narysuj_oslone 
- używając schematu, który udostępni organizator konkursu na e-mail zwrotny biuro@superoslony.pl
  Szczegóły projektu można omówić telefonicznie pod numerem +48 696 49 39 53
- przygotowując własny – autorski projekt.

Wypełnione zadanie konkursowe wraz z wypełnionym formularzem można przesyłać do 31 października br. na adres mailowy oslona@skokubezpieczenia.pl, biuro@superoslony.pl lub stacjonarny: SKOK Ubezpieczenia, ul. Władysława IV 22, 81-743 Sopot, z dopiskiem „SUPEROSLONA”. 

Szczegóły oraz regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie organizatorów oraz na stronach internetowych: www.skokubezpieczenia.pl, www.superoslony.pl, www.sztukazycia.wordpress.com.


[fot. freeimages.com]

Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook