Jedynie prawda jest ciekawa


Pomoc od Grupy Energa trafiła do potrzebujących z Zamościa, zdobywcy tytułu Świetlnej Stolicy Polski

01.02.2018
energa-zamosc
Pomoc od Grupy Energa trafiła do potrzebujących z Zamościa, zdobywcy tytułu Świetlnej Stolicy Polski

Dzięki wygraniu ogólnopolskiego plebiscytu i pokonaniu rywali z całego kraju, Zamość otrzymał od Grupy Energa warty 50 000 sprzęt, który trafił do potrzebujących.

Inicjatorzy akcji przekazali urządzenia przedstawicielom instytucji dobroczynnych podczas wydarzenia, które 27 stycznia zgromadziło na rynku setki mieszkańców Zamościa. Urządzeniami AGD o wartości 10 000 zł obdarowani zostaną również pozostali finaliści współzawodnictwa miast o najpiękniejszych iluminacjach w Polsce. Łączna pula pomocy w 9. Edycji „Świeć się z Energą” wyniosła 200 000 zł.

W ramach „Świeć się z Energą” Polacy od niemal dekady wybierają najpiękniej udekorowane świątecznym światłem miejscowości. Ta ogólnopolska rywalizacja miast ma kilka wymiarów, ale  najważniejszym aspektem akcji jest walka o charytatywne nagrody, które przekazywane są do będących w potrzebie mieszkańców. 9. edycję wygrał Zamość i zdobył nagrody o wartości 50 000 zł, do każdego z 15 pozostałych finalistów trafi sprzęt za 10 000 zł. W tegorocznej edycji plebiscytu wzięły udział 143 miasta.

W sobotę 27 stycznia br. organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nowoczesne urządzenia dla miejskich instytucji zajmujących się niesieniem pomocy osobom potrzebującym reprezentowanym przez Halinę Rycak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i dr Jerzego Liberadzkiego, Prezesa oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Zamościu. Podczas uroczystości przedstawiciele Energi pogratulowali władzom miasta oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za ich olbrzymie zaangażowanie.

- Gratulacje należą się wszystkim osobom, które oddały głosy na nasze miasto. Bez tych głosów nie byłoby dzisiejszego święta, naszej radości i nagród – mówi Halina Rycak, dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. - Trafią one najbardziej potrzebujących mieszkańców - 51 rodzin będzie miało możliwość cieszyć się z codziennego użytkowania sprzętu - dodaje.

Powtórne zdobycie tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” mieszkańcy Zamościa świętowali wspólnie przez cały dzień na Rynku Wielkim, gdzie odbył się festyn rodzinny „Zamość Świetlną Stolicą Polski 2018”. Urząd Miasta przygotował wiele atrakcji, m.in. koncerty gwiazd, darmowe lodowisko, kąpiel z morsami, konkursy dla dzieci oraz pyszny i gorący zamojski bigos. Wydarzenie było relacjonowane przez TVP Info oraz TVP 2 w programie "Pytanie na Śniadanie".

Całość relacji tutaj


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook