Jedynie prawda jest ciekawa

Polski bolid najlepszy na włoskim torze

24.07.2017
02BOLIDZWROCLAWIASI24072017
Polski bolid najlepszy na włoskim torze

Bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej wygrał zawody na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano. Auto o napędzie spalinowym triumfowało w klasyfikacji generalnej oraz w prezentacji biznesowej i teście przyspieszenia. W zawodach Formuły Student brało udział 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych.

Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej poinformował, że bolid RT08 skonstruowany przez wrocławskich studentów został najwyżej oceniony w prezentacji biznesowej, zaś w prezentacji konstrukcji pojazdu zajął trzecie miejsce.

W rywalizacji na torze wyścigowym rozgrywanych było pięć konkurencji. Bolid studentów z Politechniki Wrocławskiej okazał się najlepszy w teście na przyśpieszenie i zajął drugie miejsce w zawodach na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru. Na drugim miejscu został również sklasyfikowany w jeździe po torze w kształcie ósemki oraz w wyścigu głównym.

"Tak dobry występ w poszczególnych dyscyplinach zaowocował zdecydowanym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym. Z wynikiem 876,30 punktów wrocławski team wyprzedził ekipę Politechniki z Mediolanu (833,69) oraz niemiecką drużynę Uniwersytetu w Kassel (832,93)"podał Charytoniuk.

W sierpniu bolid skonstruowany przez PWR Racing Team wystartuje również w zawodach w Czechach, Niemczech i na Węgrzech.

PAP

Fot. pixabay.com

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook