Jedynie prawda jest ciekawa


Polka zdeklasowała rywali

27.04.2015

„15-letnia genialna skrzypaczka zagra w Carnegie Hall!”

„Rodzice to skrzypkowie, moja młodsza siostra też gra, moje całe życie kręci się wokół skrzypiec, nie wyobrażam sobie bez nich życia” - opowiada 15-letnia Sara Dragan, która ma szanse wystąpić w słynnej Carnegie Hall!

Sara została doceniona przez jurorów konkursu New York International Artists Association. Genialna Polka zdeklasowała rywali. Jurorzy międzynarodowego konkursu nie przyznali w tym roku drugiego miejsca. Uznali, że różnica między głównym laureatem i pozostałymi uczestnikami jest ogromna. „Jak dowiedziałam się o konkursie pomyślałam - a czemu by nie spróbować. Absolutnie nie spodziewałam się takiego wyniku, to dla mnie ogromne wyróżnienie” - opowiadała w „Radiu Wrocław” młoda skrzypaczka.

„Nagrałam materiał konkursowy w ostatnim momencie. Trwało to przez 5, 6 godzin. Jestem dumna z tego, że się mimo wszystko udało. Przeciwnikami byli głównie Azjaci, tym większe jest to dla mnie wyróżnienie” - mówiła Sara Dragan.

Mama 15-latki przyznaje, że scena filharmonii nowojorskiej czasem jej się śniła, ale jedynie z pozycji widza. „To marzenie każdego artysty” - tłumaczy.

ez,wPolityce.pl
[Fot. Facebook/Strona Oficjalna Sara Dragan]

 

 

Warto poczytać

 1. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 2. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 3. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 4. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 5. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 6. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 7. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook